сряда, 11 април 2012 г.

Лудогорец на финал за Купата

Лудогорец
Лудогорец победи с 4:1 Септември Симитли и се класира на финал за Купата на България, където ще срещне Литекс или Локомотив Пловдив, които играят по-късно днес.

Два гола за "милионерите" заби Иван Стоянов, по един добавиха Кристиан Кабаселе и Мишо Александров, автогол пък си заби Мантула. Лудогорец диминираше през по-голямата част от мача.

"Зелените" създадоха половин дузина голови положения, вкараха две от тях, контролираха срещата, не дадоха почти никакъв шанс на домакините си и заслужено са на финал в надпреварата.

Септември заслужава само похвали и отлични оценки за достойното си представяне срещу "милионерите".

Втородивизионният тим не успя да направи подвиг, но остави страхотни впечатления с тазгодишното си участие в турнира. Както е известно, на 1/4 финалите Септември отстрани ЦСКА.

Лудогорец започна атакуващо мача и можеше да вкара още в началото. В 8-ата минута Иван Стоянов се опита да вкара от дъгата на наказателното поле, но топката мина над вратата на домакините. Малко по-късно Марселиньо изпълни пряк свободен удар, но отново в аут.

В 26-ата минута гостите направиха уникален пропуск. Марселиньо не успя да вкара от малкото наказателно поле, след което Димо Бакалов стреля при паднал вратар, но защитник на домакините изчисти от голлинията.

Логичното се случи в 36-ата минута, когато Лудогорец вкара. Марселиньо изведе Кабаселе отляво, който стреля, вратарят Ганев изби, но след това при добавката Иван Стоянов бе точен за 0:1.

Второто полувреме започна с втори гол за гостите. В 47-ата минута Иван Стоянов нахлу в половината на Септември и пусна технично топката към Кашчелан, който продължи към Кристиан Кабаселе, a той без проблеми вкара за 0:2.

Пет минути по-късно милионерите опънаха мрежата на Септември за трети път, но това попадение бе отменено поради засада на Веско Минев.

В 59-ата минута Станислав Генчев нацели гредата, а секунди по-късно Септември се върна в мача, след като Мантула си заби ефектен автогол. Това попадение даде криле на домакините, които притиснаха сериозно Лудогорец в собствената им половина.

"Милионерите" обаче бързо се вдигнаха и успяха да вкарат нови две попадения. В 76-ата минута Иван Стоянов направи двойно подаване с Кабаселе и технично реализира за 1:3, а малко по-късно се разписа и Мишо Александров.

До края не се случи нищо интересно и Лудогорец заслужено е на финал за Купата на България.

Септември Симитли - Лудогорец 1:4