събота, 3 април 2010 г.

Челси близо до титлата след 2:1 срещу Юнайтед

Бербатов със слабо представяне в днешния мач
Снимка: БГНЕС

Челси победи с 2:1 като гост Манчестър Юнайтед в изключително оспорван двубой и така направи най-важната крачка в битката за титлата.
Мачът трябваше да даде отговор и на въпроса, дали Димитър Бербатов може да замени Уейн Руни.
Отговорът за жалост бе негативен – българският нападател рядко получаваше топката, а когато това се случваше бе пресиран успешно и я губеше, като пропиля и единствената си чиста възможност за гол.
Лондончани започнаха двубоя като пълни господари и заслужено водеха на полувремето с 1:0, след гол на Джо Коул в 20-ата минута.
През втората част сър Алекс очевидно успя да мотивира тима си и домакините заиграха много по-активно, с повече атаки, но отново безрезултатно.
Влезлият като резерва Дрогба се разписа в 78-ата минута за 2:0, като голът падна от чиста засада.
Едва три минути по-късно съдиите отново сгрешиха грубо, когато Македа намали резултата до 1:2, но отбеляза с ръка.