неделя, 10 февруари 2013 г.

Барселона потренира с Хетафе за 6:1

Барселона разгроми Хетафе с 6:1 в обедния мач от 23-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Ноу Камп".

Въпреки ранния час, каталунците изиграха изключително силен мач и имаха тотално превъзходство от първата до последната минута.

Резултатът бе открит от Алексис още в 6-та минута, а малко след това Лео Меси удвои. След почивката Вия и Тейо вкараха още два гола, докато гостите върнаха едно почетно попадение чрез Алваро след грешка на Жорди Алба.

В допълнителното време на мача обаче Барса вкара нови два гола чрез Андрес Иниеста и Жерард Пике и така нанесе най-тежката загуба за Хетафе от началото на сезона.

Наставникът на Барса Жорди Роура бе изпълнил намеренията си от преди мача да направи ротации заради мачовете на националните отбори. Така като титуляри започнаха Алекс Сонг, Тиаго, Давид Вия и Алексис Санчес.

И това се оказа положително решение, тъй като именно чилиецът откри резултата още в 6-та минута. Андрес Иниеста му даде невероятен извеждащ пас, разсичащ цялата отбрана, Алексис си поведе добре топката в наказателното поле и технично чукна покрай вратаря.

Две минути по-късно Жорди Алба проби отляво и центрира в наказателното поле, но топката бе много силна и Лео Меси трудно засече високо над вратата.

В 13-та минута резултатът стана 2:0. Андрес Иниеста даде пореден вълшебен пас към Тиаго в наказателното поле. Той овладя добре топката и тъй като бе с гръб към вратата вместо да играе сам, поднесе на Меси и той с удар през защитник вкара в мрежата.

Меси имаше много добра възможност да вкара още един гол с типичен скоростен пробив, когато срещу себе си имаше само двама защитници в цялата половина на Хетафе, но в последния момент Алберто Лопо с решителен чист шпагат му отне топката.

Барса продължи да играе за публиката и в 27-та минута Лео Меси опита атрактивен удар със задна ножица, но не уцели топката.

Три минути по-късно и гредата помогна на гостите. Алекис центрира точно към Меси в наказателното поле и той от въздуха засече покрай вратаря, но топката се удари в страничната греда.

В следващата атака Алба поднесе отляво в наказателното поле и след като защитник се подхлъзна, зад него Вия засече от точката на дузпата, но покрай вратата.

Меси и Вия явно бяха загърбили неразбирателството, тъй като комбинираха добре в поредната атака и испанецът върна обратно топката към аржентинеца, но той с глава стреля неточно над вратата.

Три минути преди почивката Алексис направи нова добра акция в наказателното поле и от аутлинията поднесе назад към Тиаго, но неговият удар се удари леко в защитник и това омекоти силата, за да може вратарят да улови.

За цялата първа част единственото опасно положение пред вратата на Барселона бе едно прострелно центриране, което лесно бе спасено от Валдес.

След почивката каталунците започнаха с по-спокойно темпо и първите десетина минути не бяха напрегнати за гостите.

Постепенно обаче Барса вдигна оборотите и в 56-та минута като по чудо не падна гол. Вия изведе Алба в наказателното поле и той показа скорост, достигайки топката и чуквайки към вратата. Вратарят се размина с кълбото и Меси овладя, финтира защитник, но след това стреля в тялото на защитник пред вратата. Топката обаче не бе изчистена и Алексис също срещу само един защитник стреля в тялото му.

В следващата атака обаче третият гол дойде. Този път Алба изведе Вия в наказателното поле и той чукна между краката на вратаря.

В 62-та минута Меси стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

Последва ново затишие, като играта бе накъсана леко и от няколкото смени. Именно влезлият като резерва Кристиан Тейо обаче вкара четвъртия гол малко след влизането си в игра. Той получи пас от Меси пред наказателното поле и с точен удар до страничната греда преодоля Кодина.

В 83-та минута обаче разсеяна игра в защита на Жорди Алба доведе до почетно попадение за Хетафе. Защитникът върна неразчетено с глава назад и зад него Алваро открадна топката и прониза Валдес.

Това обаче сякаш ядоса каталунците, които в последните минути вкараха нови два гола. Първо Меси опита индивидуална акция в наказателното поле и макар защитата да успя да му избие топката, тя попадна в непокрития Иниеста и той от упор простреля Кодина.

В 92-та минута пък Тиаго получи копващо подаване зад защитата, овладя технично на гърди пред вратаря и без да се лакоми поднесе на Пике, който вкара на празна мрежа.

Барселона - Хетафе 6:1