четвъртък, 3 май 2012 г.

Феноменален Папис Сисе нокаутира Челси

Нюкасъл удари с 2:0 Челси на "Стамфорд бридж" и записа престижна победа, която го доближи на една точка от третото място и Арсенал, и равен брой точки с Тотнъм, който е четвърти.

Головете в мача бяха дело на Папас Сисе в 19-ата и 95-ата минута, като и двете попадения бяха изключително красиви, като особено второто бе феноменално.

Нюкасъл доминираше през първото полувреме, когато създаде поне три чисти голови положение, удари една греда, вкара един гол, след което се затвори, защитаваше се много правилно след почивката, а в края на мача заби ново попадение и заслужено си взе победата.

Треньорът на Челси Роберто ди Матео бе заложил на няколко резерви, но това едва ли е оправдание за неориентираната игра на лондончани преди почивката.

През второто полувреме Челси вдигна оборотите, но нямаше шанс за гол. Така лондончани се отдалечиха от зона Шампионска лига и ще се надяват да ударят Байерн Мюнхен и да се класират в турнира на богатите.

Неприятна контузия в 60-ата минута получи Шейк Тиоте, който бе изнесен на носилка, с кислородна маска и обездвижен врат, а интересното в случая е, че не бе отсъден дори фаул за бруталното деяние на Оби Микел.

Срещата започна много мудно, като двата отбора основно разиграваха в средата на терена. В 5-ата минута Раул Мейрелеш стреля от пряк свободен удар, но Тим Крул без проблеми спаси.

Малко по-късно Фернандо Торес проби по лявото крило и пусна топката към Даниел Стъридж, но той от точката на дузпата стреля в аут. Постепенно гостите изравниха играта и натиснаха здраво Челси.

В 15-ата минута Демба Ба се опита да вкара със задна ножица, но прати топката над гредата на домакините. Нюкасъл продължи да натиска и вкара страхотен гол четири минути по-късно.

Тогава Давиде Сантон направи отличен пробив отляво и намери Папис Сисе в пеналта, който си пое технично топката и мигновено я прати в горния ляв ъгъл на Челси за 0:1. Отговорът на Челси бе удар на Торес, но в аут.

В 38-ата минута Фернандо Торес развинти отбраната на гостите отдясно и качи топката на главата на Флоран Малуда, но той от десет метра стреля до дясната греда на Тим Крул.

До края на полувремето Нюкасъл взе инициативата и изпусна да вкара още едно попадение. В 44-ата минута Демба Ба се подигра с отбраната на Челси и стреля остро, но Чех спаси, а малко по-късно от точката на дузпата с отсечен шут натресе горната греда на "сините" от Лондон.

Второто полувреме започна с положение за Челси. Торес направи пореден впечатляващ пробив отдясно и намери технично Раул Мейрелеш в наказателното поле на гостите, последва шут, но право в тялото на Колочини.

Постепенно темпото тотално падна, като играта бе спряна за около десет минути в 60-ата мин., когато Оби Микел нокаутира с лакът Шейк Тиоте, който бе изнесен на носилка, с кислородна маска и обездвижен врат, а интересното в случая е, че не бе отсъден дори фаул.

В 71-ата минута Сисе се измъкна зад защитата на домакините и стреля по диагонала, но високо над вратата. Последва и удар на Бен Арфа, но в аут.

Челси натисна здраво и се опита да изравни, но нямаше шанс. В 77-ата минута резервата Дрогба стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но в аут.

Малко по-късно "сините" поискаха дузпа, но такава правилно не бе отсъдена, тъй като Колочини блокира майсторски Дрогба, който се просна в наказателното поле.

В 85-ата минута Джон Тери можеше да вкара, но така и не успя да опъне мрежата, а в продължението на мача Папис Сисе вкара втори феноменален гол.

Нападателят изстреля топката с външен фалц почти от тъчлинията и я прати със страхотна парабола в далечния ъгъл на Чех, който не вярваше, че това се случва. Така Нюкасъл взе заслужено победата и мечтае за Шампионската лига.

ЧЕЛСИ - НЮКЯСЪЛ 0:2