неделя, 30 септември 2012 г.

Тотнъм удари Ман Юнайтед на Олд Трафорд

Тотнъм измъкна трудна, но много сладка победа с 3:2 като гост на Манчестър Юнайтед
Тотнъм измъкна трудна, но много сладка победа с 3:2 като гост на Манчестър Юнайтед, в мач от 6-я кръг на английската Висша Лига.

Шпорите бяха по-добрият отбор през първото полувреме и поведоха в резултата с 2:0 след ранен гол на Ян Вертонген и Гарет Бейл.

В началото на второто полувреме на терена стана истинско голово шоу, като за три минути двата тима си вкараха три гола. Първо Нани намали за Юнайтед, после Клинт Демпси увеличи разликата от два гола, но веднага след това Шинджи Кагава отново намали.

В оставащите около 35 минути "червените дяволи" наложиха страховит натиск, но направиха куп пропуски, а и на два пъти гредите спасиха Тотнъм.

Също така на три пъти домакините имаха претенции за дузпа, но този път реферът Крис Фой отказа да отсъди такава.

Така Манчестър се отдалечи на 4 точки от лидера Челси, докато Тотнъм записа първа победа на "Олд Трафорд от 1989 година насам.