четвъртък, 20 декември 2012 г.

Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед е дербито в Шампионската Лига

Реал Мадрид срещу Манчестър Юнайтед ще бъде дербито на осминафиналите в Шампионската Лига. Това отреди тегленият жребий в Нион днес.

Другият много интересен двубой е Барселона срещу Милан.

Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед изиграха два епични двубоя в средата на миналото десетилетие.

Първо през сезон 1999-2000 двата тима се срещнаха на четвъртфиналите . Те завършиха 0:0 на Бернабеу, след което Реал победи с 3:2 на Олд Трафорд с два гола на Раул и знаменития финт на Фернандо Редондо.

След това 2002-2003 година те се срещнаха отново на четвъртфиналите и напред продължи испанския тим след 3:1 в първия мач и зрелищно 4:3 във втория. Тогава Феномена Роналдо записа хеттрик.

Барселона и Милан пък играха общо 4 пъти миналия сезон. В груповата фаза "Росонерите" се представиха изненадващо добре срещу считания за абсолютен фаворит тим на Пеп Гуардиола. В първия мач на Ноу Камп двата тима завършиха при равенство 2:2, а на "Сан Сиро" каталунците едва измъкнаха 3:2.

След това на четвъртфиналите двата тима завършиха наравно 0:0 в Милано, докато на реванша в Барселона съдията отсъди изключително спорна дузпа срещу Алесандро Неста и в последствие каталунците победиха с 3:1

От другите по-големи отбори интерес представлява сблъсъка между Арсенал и Байерн Мюнхен. Тимът на Арсен Венгер е доста колеблив през този сезон, докато баварците са убедителни лидери в Бундеслигата.

И двата тима обаче имат смесени чувства от двубоите срещу други английски и съответно немски отбори. Миналия сезон Байерн загуби финала от Челси, докато през този сезон Арсенал на два пъти бе надигран от Шалке в груповата фаза.

Помежду си Арсенал и Байерн се срещнаха в далечната 2001 година, когато в груповата фаза завършиха 2:2 в Лондон, докато в Германия Байерн победи с 1:0.