събота, 8 декември 2012 г.

Възраждането на Челси започна срещу Съндърланд

Челси
Челси сложи край на негативната си серия без победа във Висшата лига по най-добрия възможен начин.

Тимът удари с 3:1 Съндърланд при гостуването си на "Стейдиъм ъф Лайт".

Това стана в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига.

Фернандо Торес се отпуши във Висшата лига и вкара два гола за успеха - в 11-ата и 45-ата минути.

В 48-ата минута пък Мата реализира за 3:0, като преди това Торес нацели напречната греда. Почетното попадение за Съндърланд бе дело на Адам Джонсън в 66-ата минута.

С тази победа Челси събра 29 точки в актива си и запазва 3-ата си позиция в класирането.

Това е и първата победа на Челси във Висшата лига под ръководството на Рафа Бенитес.

Преди този мач лондончани нямаха победа в седем поредни мача във Висшата лига.

Първото полувреме бе доста по-добро за Челси, но през втората част Съндърланд можеше да стигне дори и до обрат, ако домакините бяха вкарали положенията си.

В този мач Франк Лампард се завърна в игра за "Сините", след като бе доста време контузен, а Торес вкара първия си гол във Висшата лига от дузпа. Нападателят преди този мач не бе вкарвал от октомври месец във Висшата лига.

Срещата започна отлично за Челси и още във 2-ата минута Еден Азар имаше страхотна възможност да открие резултата. Той получи хубав извеждащ пас в наказателното поле и остана почти очи в очи срещу Миноле, но неговият сънародник се намеси перфектно и изби топката от краката му.

В 4-ата минута Челси стигна до още една страхотна голова възможност. Азар продължи към намиращия се встрани вратата Мата, но испанецът вместо да стреля предпочете да потърси Торес, който обаче бе пазен от трима футболисти на Съндърланд.

Точно две минути по-късно гостите стигнаха до нова чиста възможност. След грешка в отбраната на домакините Фернандо Торес се озова очи в очи срещу Миноле, но стражът разгада намеренията на нападателя.

Все пак добрата игра на Челси даде резултат и в 11-ата минута Фернандо Торес откри след прекрасно центриране на Еден Азар. Дани Роуз изпусна испанеца и той с крак отклони топката във вратата.

В следващите няколко минути играта се поуспокои и не се случи нищо кой знае колко интересно на терена.

В 20-ата минута обаче Рафа Бенитес бе принуден да извърши принудителна смяна, тъй като Ориол Ромеу се контузи. На неговото място влезе Оскар.

Точно три минути след това домакините можеха да изравнят резултата. В наказателното поле на Челси се създаде меле, но нито един от футболистите на домакините не бе точен.

В 27-ата минута Съндърланд бе на косъм от попадение. Стефан Сесеньон отправи много мощна тупалка от дистанция, а Чех с мъка спаси вратата си.

Сесеньон имаше още една страхотна възможност от близка дистанция след първия половин час игра. Той обаче отново я пропусна.

Добрата игра на Съндърланд в последните минути продължи и се наложи Чех да боксира топката в 40-ата минута.

Във втората минута от продължението на първата част Ларсон фаулира Рамиреш в наказателното поле и Челси получи дузпа. Зад топката застана Фернандо Торес, който удвои преднината на "Сините".

Второто полувреме започна невероятно за Челси и в 48-ата минута Фернандо Торес с прекрасен удар нацели горната греда.

Топката рикошира в нея и попадна в краката на Хуан Мата, който от няколко метра реализира. В ситуацията виновник за попадението бе Фил Бардсли, който направи груба грешка.

Виктор Моузес можеше да направи преднината на гостите още по-внушителна, но в 53-ата минута би покрай гредата.

В следващите минути не се стигна до нищо кой знае колко интересно.

В 65-ата минута Конар Уикъм отправи удар, който обаче бе блокиран. Секунди след това обаче Адам Джонсън намали резултата на 1:3.

Крилото отправи прекрасен удар от диагонала и вкара топката във вратата на Петер Чех. В ситуацията стражът на гостите подцени ситуацията и не помръдна от мястото си.

В 70-ата минута Себ Ларсон центрира към Конар Уикъм и можеше да се стигне до втори гол за домакините, но Давид Луис осуети опасността.

През следващите минути домакините бяха отборът, който контролираше повече топката.

"Черните котки" обаче така и не съумяваха да стопят още повече пасива си.

В 76-ата минута Адам Джонсън бе на косъм от втори гол, но Петер Чех спаси по страхотен начин вратата си. Секунди след това Конар Уикъм се размина с една топка в наказателното поле, която можеше да вкара.

Челси можеше тотално да довърши противника си в 80-ата минута, но пасът на Торес към Рамиреш в малкото наказателно поле бе пресечен. Няколко минути по-късно пък Лампард можеше да ознаменува завръщането си на терена с гол, но ударът му от дистанция бе спасен от Миноле.

До края не се стигна до повече голове и резултатът се запази. В 93-ата минута Конар Уикъм бе на косъм от гол, но Петер Чех изби със сетни сили удара му. Секунди след това пък Крейг Гарднър нацели гредата.

СЪНДЪРЛАНД - ЧЕЛСИ 1:3