събота, 27 октомври 2012 г.

Георги Миланов с хеттрик при победата на Литекс над Монтана

Литекс успя да постигне много важна победа с 3:1 при гостуването си на Монтана в среща от 10-ия кръг на "А" група, която се игра на стадион "Огоста".

Гостите бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха след три попадения на Георги Миланов в 15-ата, 59-ата и 64-ата минути.

Попадението за домакините бе дело на Пашов в 41-ата минута.

След този мач ловчанлии събраха 17 точки в класирането и продължават да бъдат 5-и, докато Монтана запази актива си от 11 пункта.

Срещата започна много добре за Литекс и още в 1-ата минута Георги Миланов отправи точен удар, но топката попадна право в тялото на бранител на монтанчани.

В 15-ата минута все па ловчанлии съумяха да стигнат до така желаното попадение и реализираха.

Георги Миланов стреля много технично от фаул покрай стената и не остави никакви шансове на стража на домакините да реагира. Така Литекс поведе в резултата с 1:0.

В 28-ата минута и Исмаил Иса можеше да се разпише, след като едно центриране на Ваюши бе отправено към него, но нападателят се намираше в положение на засада.

Седем минути по-късно след една много добра контра Иса бе изведен много добре сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и не успя да реализира.

В 41-ата минута домакините успяха да стигнат до изравнителното попадение, дело на Пашов.

Димитър Илиев отне топката по средата на терена и пусна пас към своя съотборник в коридор, а последният преодоля Илко Пиргов и реализира.

До края на полувремето не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

Второто полувреме обаче започна доста добре за Литекс и гостите натиснаха опонента си.

В 59-ата минута ловчанлии отново си върнаха преднината, след като Георги Миланов вкара от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Исмаил Иса.

Точно пет минути по-късно Георги Миланов оформи своя хеттрик след страхотно изпълнен фаул от далечна дистанция.

В 88-ата минута се стигна до стопроцентово положение за Литекс, след като Иванов получи много добра топка от Недялков, но при топовния му удар стражът на домакините демонстрира страхотен рефлекс. До края не се стигна до повече голове.

МОНТАНА - ЛИТЕКС 1:3
0:1 Г. Миланов 15'