петък, 18 февруари 2011 г.

Порто изненада Севиля, ПСВ се измъкна от френски ад

Порто победи Севиля
Без да надиграе своя противник, Порто победи Севиля като гост с 2:1 в мач от първия кръг 1/16 финалите на Лига Европа.

Португалците откриха резултата след статично положение чрез Роландо, а към края вкараха победния гол след грешка в защитата на домакините, когато точен бе Гуарин.
Между тези два гола Фреди Кануте бе изравнил след центриране от фаул.

През целия мач испанците бяха по-добрият отбор, но направиха един куп пропуски, а гол на Кануте бе отменен заради засада.
В друг интересен мач от вечерта холандският гранд ПСВ Айндховен успя да измъкне равенство 2:2 при тежкото си гостуване на лидера във френската Лига 1 - Лил.
Българският национал Станислав Манолев пък излезе като титуляр за ПСВ и остана на терена цял мач.
В 6-ата минута Гай изведе момчетата на Руди Гарсия напред в резултата със страхотна тупалка от 20 метра, а в 31-ата минута бразилският голаджия Тулио де Мело удвои преднината на "Песовете".

Последният засече с глава страхотно късо центриране на Матийо Дебюши и почти довърши "Филипсите". Гостите обаче демонстрираха характер и успяха да стигнат до равенството в срещата.

В 84-ата минута Вилфред Бума намали резултата, след като вкара на празна врата. Той се възползва от една рикоширала топка в горната греда на Лил и я довкара във вратата на Ландро.
Минута по-късно Ола Тойвонен оформи крайното 2:2 с техничен удар от точката за изпълнение на дузпата и по този начин даде предимство на ПСВ, на реванша.