вторник, 21 август 2012 г.

Евертън разплака Ман Юнайтед при дебюта на Робин ван Перси

Евертън поднесе изненадата на първия кръг на английската Висша Лига, след като победи с 1:0 Манчестър Юнайтед на своя "Гудисън парк".

Единствения гол в мача вкара Маруан Фелаини в 57-та минута, когато засече с глава центриране от корнер.

Гостите имаха много кадрови проблеми в защита и се наложи сър Алекс да направи някои размествания.

Новата звезда на Ман Юнайтед Робин ван Перси дебютира, след като влезе в игра през последните 20 минути. Той обаче не успя да помогне на тима си да избегне загубата.

Българският нападател Димитър Бербатов бе в групата, но не влезе в игра.

Гостите от Манчестър имаха възможност да стигнат до нещо интересно още във 2-ата минута. Нани направи страхотен пробив и навлезе в наказателното поле, след което обаче Силвен Дистен се намеси и изби кълбото.

В 9-ата минута Уейн Руни бе намерен с хубав пас, след което проби в наказателното поле и опита да намери Кагава в центъра на пеналта, но топката бе пресечена.

Последва силен удар на Пол Скоулс, при който Тим Хауърд не се намеси убедително, но все пак улови топката.

След спокойни минути на терена Маруан Фелаини тресна страничната греда след удар от много малък ъгъл. Белгиецът преодоля Карик и се доближи до вратата на Де Хеа, след което неочаквано отправи удар.

Евертън опита нещо друго интересно в 17-ата минута. След центриране на Бейнс Де Хеа трудно изби топката.

Юнайтед обаче също стигна до добра възможност в 22-ата минута. Уелбек отправи хубав удар от близка дистанция, но топката бе уловена.

Две минути по-късно Луиш Нани отправи много хубав удар от дистанция, който бе близо да влезе във вратата на Тим Хауърд. Топката обаче мина встрани нея.

Евертън обаче също стигна до опасност. В 25-ата минута след хубава атака Йелавич стигна до топката и опита удар, но без успех.

Последваха силни моменти за Евертън и в 27-ата инута Пиенаар бе на път да вкара изключително попадение, след като игра с глава и се опита да прехвърли Де Хеа, но нямаше късмет. Стражът бе излязъл напред, но се върна на позицията си и с мъка изби кълбото.

Секунди по-късно Юнайтед пропусна също добра възможност, но този път Руни нямаше шанс.

В минутите до края на полувремето се стигна до някои добри възможности и пред двата отбора.

Първоначално Йелавич с много мощен удар от близка дистанция затрудни Де Хеа, а след това Руни бе близо да вкара, но стражът на Евертън улови токата.

Лейтън Бейнс стигна до ново голово положение секунди преди края на първата част. Той отправи фантастичен удар от фаул, но Де Хеа се намеси страхотно и изби.

Като цяло през първото полувреме Евертън демонстрира доста добър футбол и само смелите изяви на Де Хеа попречиха на домакините да поведат.

И след почивката домакините започнаха активно. В 48-ата минута те стигнаха до уникален малшанс, след като Лиън Осман нацели горната греда от перфектна позиция.

Секунди по-късно пък Дани Уелбек бе спрян в последния момент в наказателното поле на Евертън, преди да отправи удар.

В 56-ата минута Уейн Руни отправи удар от 20-25 метра, който бе неточен.

Секунди по-късно Евертън заслужено реализира попадение, дело на Маруан Фелаини.

Белгийският национал засече по перфектен начин центриране на Дарън Гибсън с глава в наказателното поле и вкара топката във вратата на Де Хеа.

След попадението Юнайтед се вдигна и създаде няколко добри атаки в опитите си да стигне до изравнителен гол. В 63-ата минута обаче Евертън бе на път да стигне до второ попадение, но Де Хеа улови топката след удара на Фелаини.

Само пет минути по-късно Юнайтед направи невероятен пропуск. В Ситуацията Фил Джагиелка изби топката пред голлинията и не позволи на гостите да стигнат до гол. В 68-ата минута Робин ван Перси замени Дани Уелбек, дебютирайки с фланелката на Юнайтед.

Усилията на гостите да стигнат до изравнителен гол обаче не успяха да се осъществят, въпреки влизането на Ван Перси в игра.

В 79-ата минута Шинджи Кагава получи хубав пас от Ван Перси в наказателното поле, но японецът не стигна до топакта и не успя да изравни.

До края на мача не се стигна до повече голове и резултатът се запази.

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0
1:0 Фелаини 57'

ЕВЕРТЪН: Хауърд, Джаигелка, Бейнс, Дистин, Хибърт, Пиенаар, Невил, Озмън (80 - Коулман), Фелаини (92 - Хейтинга), Гибсън, Йелавич (90 - Нейсмит)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Видич, Евра, Карик, Валенсия, Скоулс, Нани (78 - Йънг), Клевърли (85 - Андерсон), Руни, Кагава, Уелбек (68 - Ван Перси)