сряда, 22 август 2012 г.

Селтик и Клуж на прага на групите на Шампионската лига

Швейцарският Базел е пред угрозата да не се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

Тимът загуби домакинството си на румънския ЧФР Клуж с 1:2 в първия плейофен мач между двата тима за влизане в групите на най-комерсиалния турнир.

Срещата между двата отбора се игра на стадиона на швейцарския тим "Сейнт Якоб Парк".

Марко Щрелер първоначално откри резултата в полза на Базел след гол в края на първото полувреме.

През втората част обаче гостите се мобилизираха и обърнаха мача в своя полза.

Согу в 66-ата минута изравни, а крайното 2:1 бе оформено също с негов гол само пет минути по-късно.

Френският Лил от своя страна също претърпя неприятна загуба.

"Кучетата" отстъпиха на датския ФК Копенхаген с 0:1. Срещата между двата тима се игра на стадиона на "Лъвовете" - "Паркен".

Единственото попадение за домакините бе дело на Сезар Сантон в 38-ата минута и с него той успя да донесе победата на своя тим.

Шотландският Селтик пък си гарантира на 99 процента участие в групите на турнира, след като постигна лесна победа с 2:0 при гостуването си на шведския Хелзинборг.

Комънс и Самарас във 2-ата и 75-ата минута реализираха попаденията за "Келтите" и по този начин донесоха победата на тима.