сряда, 2 февруари 2011 г.

Руни се отпуши

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 3:1 като домакин в мач от английската Висша лига. За Юнайтед титуляр излезе българският нападател Димитър Бербатов, а за Вила такъв беше капитанът Стилиян Петров.
Домакините започнаха двубоя с гол от съблекалнята. Още в 1-ата минута на мача Едвин ван дер Саар изрита напред една топка, която попадна в Уейн Руни, който от движение я заби във вратата - 1:0. Попадението успокои възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън, които постепенно овладяха центъра на терена и засилиха натиска си.
Така се стигна до 45-ата минута ,когато Нани проби отлично отдясно и центрира топката в наказателното поле, където Руни необезпокояван вкара втория си гол в мача.
Веднага след почивката обаче гостите от Бирмингам върнаха едно попадение. В 59-ата минута Даунинг проби през центъра и подаде към останалия сам Дарън Бент, който нямаше проблеми да вкара топката във вратата.
Само няколко минути по-късно обаче надеждите на Вила за нещо повече бяха убити. Руни свали топката за Неманя Видич в наказателното поле, а бранителят със страхотен шут, неприсъщ дори на много класни нападатели оплете кълбото в мрежата за крайното 3:1 за Юнатайтед.
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван Дер Сар, О'Шей, Фърдинанд, Видич, Евра, Нани, Флетчър (34 - Андерсон), Карик, Гигс, Бербатов, Руни