събота, 11 юни 2011 г.

Втора тежка загуба от Русия с 3:0

България претърпя втора поредна тежка загуба от Русия с 0:3 гейма.

Домакините тотално ни смляха в Сургут и безпроблемно спечелиха три гейма, съответно - 25:14, 27:25, 25:20.

Вчера нашите момчета също имаха мач срещу "Сборная" и загубиха със същия резултат.

Срещата между двете страни бе от Група "Б" на Световната лига.

Успехът гарантира участие на Русия на финалите на най-престижния волейболен турнир.

Нашите пък ще трябва да се борят за участие на финалите с Германия, която е водена от Раул Лозано.

Гостуваме на немците следващия уикенд, а след това ни остават домакинства на Япония и Русия във Варна.

Първата част започна добре за нашите и те поведоха с една точка след хубава атака на Владо Николов.
 След това обаче руснаците взеха пет поредни точки и тотално помляха нашите момчета.

Радо Стойчев взе техничесно прекъсване, но въпреки това руснаците продължиха да водят в резултата - 8:3.

Домакините увеличиха преднината си на 11:5, а след това ни дръпнаха с цели 10 точки, благодарение на хубава атака на Денис Бирюкос.

В крайна сметка при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:6 в полза на "Сборная". Руснаците продължиха да ни мачкат и увеличиха преднината си с още една точка - 18:7.

Все пак нашите момчета успяха да намалят резултата до 9 точки - 10:19 за Русия. В следващите минути обаче руснаците отново си върнаха преднината от 10 точки - 24:14.

Домакините в крайна сметка без проблем взеха частта с 25:14.

Вторият гейм бе доста по-добър за нашите момчета и те се представиха по-силно.
Момчетата на Радо Стойчев владееха инициативата и първо поведоха с 5:2, а след това увеличиха  преднината си и направиха резултата 10:5.

Руснаците обаче намалиха чрез Михайлов на 10:6, а след това Бирюков намали пасива на домакините на три точки - 11:8 за България.

Нашите обаче отново си върнаха преднината от 4 точки - 14:10, след което обаче руснаците заиграха доста добре и изравниха за 15:15.

Българите отново излязоха напред и първо поведоха с 19:17, а след това и с 21:19.

Русия обаче направи две точки и изравни на 21:21, след което обаче нашите отново поведоха, но домакините отново изравниха. В крайна сметка се стигна до 25:25, след което руснаците взеха две точки и поведоха с 2:0 гейма.

Tретият гейм започна много зле за нашите, тъй като Владо Николов стъпи на криво и се наложи да бъде сменен от Соколов.

Нашите поведоха с 1:0, благодарение на Братоев, но след това руснаците спечелиха следващите три точки и обърнаха.

Все пак нашите момчета успяха да намалят преднината на домакините на една точка, благодарение на Казийски - 3:4, но след това руснаците отново си върнаха комфортното предимство. Преди първото техническо прекъсване нашите момчета губеха с 5:8.

Домакините продължиха да мачкат нашите и дръпнаха с 14:9, след което обаче ние намалихме до 14:16.

Руснаците запазиха дистанцията си от 2 точки и при 18:16. Домакините увеличиха преднината си с три точки и поведоха с 20:17, като по този начин практически предрешиха изхода на гейма и мача.

До края на гейма Русия безпроблемни взе още няколко точки, за да стигне до 25:20.

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:14, 27:25, 25:20)

РУСИЯ: Александър Бутко, Максим Михайлов, Тарас Хтей,  Денис Бирюков, Александър Волков, Николай Апаликов - Александър Соколов-либеро
Старши-треньор: Владимир Алекно

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Христо Цветанов - Владислав Иванов-либеро
Старши-треньор: Радостин Стойчев