събота, 5 февруари 2011 г.

Курдов вкара тройка, Ботев громи

Скандалният нападател Атанас Курдов вкара нови три гола за Ботев (Пловдив), след като в продължение на месец митарства между стадион "Христо Ботев" и разградския Лудогорец.

"Канарчетата" разгромиха с 5:2 петия в Югозападната "В" група Локомотив (Септември) в контролна среща, която се игра в Белозем.

Ботев доминираше през целия мач, като нападателитe му пропуснаха куп възможности пред вратата на съперника през първото полувреме. Близо до гола бяха Иван Танчовски, Георги Стефанов, Васил Гуджев и на няколко пъти Ридван Хаджифейзула.

Локо обаче поведоха с втората си атака в мача. В 37-ата минута Гюрсел Вели направи двойно подаване със съотборник и би покрай Николов за 0:1. Но след три минути игра Ботев изравни, след като Ангел Рахов засече с глава в мрежата центриране на Гуджев.

На полувремето в игра се появиха Курдов и младата надежда Тодор Неделев. Две минути след подновяването на играта Наско пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стефанов.

Ботев дръпна в резултата чак в 71-вата минута след отлично изпълнение от фаул на 17-годишния Неделев. В последните 10 минути първо Курдов довкара удар на Стефанов за 3:1, а в ответната атака Спасов върна един гол за септемврийци и намали на 3:2.

3 минути преди края Танчовски изведе Курдов сам на стрелкова позиция и той не сгреши за 4:2. В последната минута юношата на Левски оформи своя хеттрик след асистенция на Илиан Христов – 5:2.