сряда, 26 октомври 2011 г.

Берое удари неприятно Славия в Стара Загора

Берое успя да постигне изключително ценна победа с минималното 1:0 над намиращия се в отлична форма тим на Славия.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в двубой от междинния 11-и кръг на "А" група, а самата среща се игра на стадиона в Стара Загора.

Като цяло домакините показаха доста стабилна игра и заслужено се поздравиха с ценните три точки в срещата.

Единственото попадение бе дело на Емил Ангелов в 30-ата минута. Това е трети пореден успех за старозагорци и благодарение на него тимът се изкачи с една позиция в таблицата и вече е 12-и с актив от 10 точки.

Славия пък прекъсна серията си от пет поредни победи. Засега "Белите" са 6-и с актив от 19 точки.

Двубоят започна добре за гостите от София и те имаха възможност да стигнат до попадение още в 4-ата минута, но не се възползваха от нея.

В ситуацията Галин Иванов пое топката, след което проби в наказателното поле и пусна към Жининьо, но бразилецът не успя да я задържи и да отправи удар и в крайна сметка бе сложена край на атаката на тима.

В следващите минути и двата отбора се опитваха да се атакуват, въпреки че не се получаваше както трябва.

В 16-ата минута Жуниньо имаше нова голова възможност, но в последния момент изпусна топката, след като бе намерен на добра позиция от свой съотборник, и тя излезе в аут.

Домакините обаче също показаха зъби и в 18-ата минута Пепи Димитров отправи силен удар, който обаче излезе в аут.

Заралии постепенно заиграха по-добре и в 30-ата минута успяха да открият резултата в своя полза.

Пепи Димитров успя да нахлуе в наказателното поле, след което се получи разбъркване.

Най-съобразителен в ситуацията бе Емил Ангелов, който с удар от близо даде преднина на беройци.

До края на полувремето не се стигна до повече голове и в крайна сметка резултатът се запази.

Второто полувреме като цяло започна доста скучно и първото по-добро положение бе в 55-ата минута.

В ситуацията домакините от Берое получиха право на пряк свободен удар, но след неговото изпълнение топката излезе в аут.

Заралии продължиха да играят добре и в 66-ата минута можеха да стигнат и до второ попадение.

Стефан Велев обаче не успя да преодолее Дани Златков и да отправи удар.

Гостите от София не показаха изобщо хубава игра и донякъде логично загубиха в мача.

До края на самата среща не се стигна до повече попадения и резултатът се запази.

Опасни положения до края на самия двубой също липсваха.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Емил Ангелов 30'

БЕРОЕ: Иванов, Ямуков, Зафиров, Дзаферович, Пенев, Велев, Жеков - к, Костадинов (85 - Генчев), П. Димитров, Абушев (74 - Божанов), Ангелов (65 - Златинов)
СЛАВИЯ: Кунчев, Р. Димитров, Желев - к, Златков, Маркес, Филипив, Юруков (88 - Пеев), Жуниньо (81 - Георгиев), Иванов, Илиев (72 - Попара), Божов