четвъртък, 20 октомври 2011 г.

АПОЕЛ препъна Порто на "Драгао"

Кипърският шампион АПОЕЛ Никозия продължава да бъде изненадващ лидер в Група G на Шампионската лига.

Тимът от "острова на Афродита" успя да измъкне равенство 1:1 при тежкото си гостуване на португалския колос Порто на "Драгао".

Като цяло "Драконите" доминираха през големи периоди от мача и със сигурност могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Хълк успя да открие резултата в срещата след страхотен удар от фаул. Той изведе своя тим напред в 14-ата минута.

Пет минути по-късно обаче гостите успяха да стигнат до равенството в срещата, което се запази и до самия край.

В ситуацията Айлтон бе намерен от своя съотборник Халарамабидис, след което с удар извън наказателното поле матира стража на домакините.

Домакините имаха няколко доста добри положения за гол, но така и не успяха да се възползват от тях.

В крайна сметка двата отбора стигнаха до реми и взеха по една точка от срещата.
След този двубой АПОЕЛ е лидер в класирането с актив от 5 точки, докато Порто заема 3-ото място в класирането с точка по-малко.