събота, 8 октомври 2011 г.

Волейболистите ни твърдо аут от Световната купа

Националният ни отбор по волейбол официално е аут от Световната купа, която ще се проведе през ноември и декември в Япония. На турнира ще се раздават три квоти за олимпийските игри в Лондон.
FIVB очаквано реши да даде уайлдкарт на Полша и Русия. Полша има европейска титла в настоящия олимпийски цикъл, а руснаците спечелиха Световната лига това лято.
Сърбия и Италия пък си осигуриха по право място на Световната купа, след като се класираха за финала на европейското първенство тази година.
Момчетата на Радостин Стойчев отпаднаха още на 1/4-финала в Чехия и Австрия и трудно ще се превърнат в единствените български представители на колективните спортове на Лондон 2012.
В Япония олимпийски квоти ще гонят още Бразилия, Аржентина, САЩ, Куба, Иран, Китай и Египет.
България пък ще гони място на Олимпиадата на квалификация в София на 8-13 май догодина, където задължително трябва да завърши на първо място.