сряда, 2 ноември 2011 г.

Борусия Дортмунд с измъчена победа

В четвъртия опит германският шампион Борусия Дортмунд успя да вземе победа в Шампионската лига. 1:0 срещу Олимпиакос върна отбора в играта в тази група.
Срещата беше на ниско ниво, почти без голови положения. Все пак с успеха си Борусия Дортмунд събра 4 точки и при равенството на Арсенал и Марсилия остана в борбата за класиране напред.
В опита да пренесе победите от първенството и в евротурнирите треньорът Клоп направи две промени в състава в сравнение с последния мач в Щутгарт: Гроскройц започна вместо Кагава, а Лайтнер беше предпочетен вместо контузения Бендер.
Борусия поведе още в 6-ата минута – Гьотце напредна отляво и пусна успоредно пред линията на наказателното поле към Гроскройц, който с фалцов далечен удар направи 1:0.
Домакините продължиха да бъдат по-активния отбор, владееха топката в 59% от времето, без обаче да правят с нея кой знае какво. Към края на полувремето гърците изравниха играта.
В началото на втората част Холебас накара Вайденфелер да боксира с плонж топката. В 60-ата минута германците можеха да решат мача, но Левандовски уцели само гредата, след като умело преди това заобиколи вратаря.
С това головите възможности се изчерпаха, минутите минаваха, гърците дори имаха предимство в определени моменти. До края обаче никой не можа да вкара гол, Борусия Дортмунд взе победата.
Борусия Дортмунд – Олимпиакос 1:0
1:0 Гроскройц (6)
Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Пишчек, Суботич, Хумелс, Шмелцер, Кел, Лайтнер (86-Сантана), Перишич (76-Блашиковски), Гьотце (66-Кагава), Гроскройц, Левандовски
Олимпиакос: Магйери, Фейса (59-Макун), Мелберг, Пападопулос, Маркано (67-Абдун), Орбаиз, Модесто, Мираяс, Ибагаза (79-Пантелич), Холебас, Джебур