сряда, 2 ноември 2011 г.

Валенсия си го върна тъпкано на Леверкузен

Испанският Валенсия успя да постигне трудна победа с 3:1 над Байер Леверкузен в среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Двубоят между двата тима се игра на "Местая", а домакините като цяло показаха добра игра и заслужено стигнаха до успеха в срещата.

Головете за "Прилепите" бяха дело на Жонас, Солдадо и Рами в 1-ата, 65-ата и 75-ата минути.

За гостите голът бе дело на Кислинг в 31-ата минута, но той не бе достатъчен на тима да стигне поне до частичен успех.

След победата в тази среща Валенсия вече има 5 точки в актива си и е трета в класирането, на точка от втория Леверкузен.

Благодарение на днешния успех, "Прилепите" си го върнаха тъпкано на своя противник за загубата в Германия.

Двубоят започна по прекрасен начин за домакините от Валенсия, които откриха резултата още в 11-ата секунда на срещата.

В ситуацията стражът на гостите Бернд Лено направи фрапантна грешка, след като подаде на намиращия се малко пред него Жонас, който от своя страна не сгреши.

В 16-ата минута гостите имаха прекрасна голова възможност, но топката тупна пред голлинията, вместо да влезе във вратата на Диего Алвеш.

В ситуацията Торпак от състава на Леверкузен дори претендира, че това е чист гол, но реферът не уважи неговите искания.

Домакините получиха много тежък удар в 24-ата минута, след като Евер Банега бе принудително заменен от Тино Коста.

Първият се хвана за коляното без да има някаква по-специална причина и изглежда, че е получил някаква неприятна контузия.

През последните минути гостите демонстрираха страхотен футбол и в 32-ата минута Кислинг засече едно хубаво центриране на Балак с глава и изравни резултата.

До края на полувремето гостите демонстрираха доста добра игра, но въпреки това не успяха да стигнат до повече голове и двата тима излязоха в почивка при равенство 1:1.

Второто полувреме между двата тима започна изключително скучно и през първите 15-ина минути от частта нямаше нито едно добро голово положение към една от двете врати.

Все пак обаче домакините успяха да стигнат до ново попадение, след като в 65-ата минута Солдадо реализира. Той успя да засече по прекрасен начин ниско центриране на Матийо и удвои преднината на своя отбор.

Въпреки неубедителната игра на "Прилепите" в началото на полувремето, валенсианци стигнаха до трети гол във вратата на противника.

В следващите минути домакините демонстрираха добра игра и стигнаха и до трето попадение, дело на Рами в 75-ата минута, с което практически крайният резултат бе оформен.

ВАЛЕНСИЯ - ЛЕВЕРКУЗЕН 3:1