събота, 12 май 2012 г.

България продължава да мачка, Испания също отнесе "тройка"

Българските национали по волейбол постигнаха третата си "чиста" победа в турнира, който се провежда в зала "Арена Армеец".

Нашите момчета победиха Испания с 3:0 гейма и по този начин се класираха за 1/2-финалите на надпреварата, победителят от която ще получи олимпийска квота.

На 1/2-финалите ще спорим срещу Германия, като се очертава нашите момчета отново да бъдат фаворити.

Мачът започна равностойно през първите няколко минути и нашите момчета си размениха по две точки с испанците в началото.
Последва обаче обрат в наша полза и точките за "Лъвовете" станаха 3, а тези за испанците - 2.

При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за момчетата на Радо Стойчев, като голяма "вина" за това имаше отличното представяне на Матей Казийски. Нашите покачиха преднината си на три точки при 10:7, а след хубав блок на Владо Николов дръпнахме с четири точки на противника - 11:7.

Преднината за нашите момчета се запази в следващите няколко отигравания, но все пак момчетата на Радо Стойчев успяха да я увеличат до 7 точки - 20:13.

До края на гейма България размаза испанците и в крайна сметка стигна до успех с 25:16 в първата част.

Началото на втората част не бе по-различно, отколкото на първата.

Геймът започна равностойно и вървеше при равенство до 3:3.

След това обаче Ники Николов изведе нашите напред за 5:4, а преднината ни остана точка до 6:5.

Нашите увеличиха преднината си на две точки при 8:6 и това бе резултатът при първото техническо прекъсване.

Частта вървеше равностойно в следващите минути и нашите имаха малък аванс над противника.

При 18:14 дръпнахме малко, а след това увеличихме преднината си на пет точки - 22:17.

След мощна атака на Владо Николов стигнахме до 23-ата точка, а след блокада на Тодоров резултатът стана 24:18.

България изпусна два геймбола, но все пак взе третия и спечели гейма с 25:20.

Третата част започна много добре за нашите и те поведоха с 5:1, а след това продължиха да мачкат испанците и преднината ни стана 9:4.

Последваха силни изяви на Соколов и Казийски, с което резултатът стана 14:8 в полза на нашите момчета.

България увеличи аванса си на 10 чисти точки при 22:12, а до края на гейма нашите не се отпуснаха и го спечелиха с 25:16.

БЪЛГАРИЯ – ИСПАНИЯ 3:0 (25:16, 25:20, 25:16)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Теодор Тодоров – Теодор Салпаров-либеро

ИСПАНИЯ: Гийермо Ернан, Серхио Нода, Марк Алтайо, Хорхе Фернандес, Ибан Перес, Густаво Делгадо - Франсеск Лянас-либеро