понеделник, 7 май 2012 г.

Ювентус е шампион на Италия!

Отборът на Ювентус е новият шампион по футбол на Италия! "Старата госпожа" триумфира за рекорден 28-и път със Скудетото!

„Бианконерите” си осигуриха Скудетото един кръг преди края, побеждавайки с 2:0 като гост състава на Каляри, като в същото време Интер надигра Милан с 4:2 и така мач преди края, Старата госпожа води с четири точки пред вече бившия шампион на страната!

Мирко Вучинич откри резултата в полза на Ювентус още в началото на мача, а в средата на втората част Канини си отбеляза автогол който окончателно подпечата златните медали на гранда от Торино.

Торинци владееха инициативата през първата част, макар напрежението да си казваше думата. Все пак в 6-ата минута Мирко Вучинич успя да вкара за 1:0, а въпреки множеството закани преди мача, "домакините" от Каляри, които поради бойкот играят в Триест трудно достигаха до положения преди почивката.

"Рособлу" опитаха по-активна игра през втората част, когато претендираха и за дузпа, но главният рефер не посочи бялата точка. Мачът вървеше мудно, докато не се стигна до 74-ата минута.

Пас към Марко Бориело бе засечен в мрежата от бранителя на Каляри Микеле Канини, за радост на Антонио Конте и неговите футболисти - 0:2.

Малко след това гостуващите тифози избухнаха в радост, тъй като научиха резултата от "Сан Сиро", където Милан вече губеше от Интер, което практически означаваше шампионска титла за Ювентус.

След последния съдийски сигнал целият щаб нахлу на терена и започна да празнува рекордната 28-а титла, а малко по-късно през този месец Старата госпожа ще има възможност да запише и домашен дубъл, ако успее да победи Наполи за Купата на Италия.

КАЛЯРИ - ЮВЕНТУС - 0:2

0:1 - Вучинич (6')
0:2 - Канини авт. (74')