сряда, 30 май 2012 г.

Турция ни върна в реалността

България загуби с 0:2 от Турция в контролна среща
България загуби с 0:2 от Турция в контролна среща, която се игра на стадион "Ред Бул Арена" в Залцбург.

Като цяло противникът ни бе по-добрият отбор на терена и може да се каже, че напълно заслужено стигна до успеха.

Първото попадение падна в 22-ата минута и бе дело на бранителя Йомер.

В последната 90-а минута голмайсторът на турската Супер лига Бурак Йълмаз оформи крайното 2:0.

Любослав Пенев бе направил няколко промени в сравнение с мача срещу Холандия, но това не даде нужния резултат и загубихме.

Нашите стигнаха до нещо интересно още в 3-ата минута, след като Манолев имаше възможност да намери Гъргоров и той да застраши противниковата врата, но това не стана и в крайна сметка се стигна само до корнер.

В следващите минути турците играха повече с топката и определено бяха по-активният отбор на терена.
В 8-ата минута Ивелин Попов пресира противников бранител с надеждата, че той ще сгреши, но това не стана и не успяхме да стигнем до чиста голова опасност.

Няколко минути по-късно Станислав Манолев отправи удар, който рикошира в тялото на Гъргоров, но топката излезе в аут.

За жалост на нашите футболисти в 22-ата минута Опрак вкара за противника и изведе Турция напред в резултата.

В ситуацията Вальо Илиев го изпусна при едно центриране от корнер и бранителят на Турция засече топката с крак, за да я вкара във вратата на Стоян Колев.

Турците можеха да стигнат и до второ попадение няколко минути след първия си гол.

Петър Занев обаче се намеси перфектно след една центрирана топка в наказателното поле и попречи на противников играч да я вкара във вратата ни.

В 38-ата минута България пропусна невероятно положение. След центриране на Златински Попов и Манолев не се разбраха и в крайна сметка противников футболисти изби топката с шпагат в последния момент.

Пет минути по-късно Златински отправи силен удар от дистанция, който попадна в ръцете на вратаря на турците.

До края на полувремето не се стигна до повече попадения, макар че в последните 10-ина минути на частта нашите момчета играха по-добре.

Манолев пропуска перфектна възможност за нашите, след като не успя да засече една центрирана топка към турската врата.

Второто полувреме започна с леко спаднали обороти в състава на Турция и нашите момчета се опитаха да пресират противника.

Създадохме няколко добри атаки към вратата на опонента ни, но без особено голям успех.

Постепенно след първия част игра обаче турците се съвзеха и отново си върнаха инициативата, задържайки повече топката.

Бодуров и Вальо Илиев пък се представиха трагично по време на престоя си на терена и определено не впечатлиха.

В 68-ата минута турците треснаха греда чрез Нури Шахин, който отправи удар и нацели гредата. Двайсетина минути по-късно Бодуров подари една топка на Йълмъз, но ударът на последния бе крайно разочароващ.

В последната 90-а минута Бурак Йълмаз излезе сам срещу Илиев и в крайна сметка без проблеми реализира.

България се опита да играе атрактивен футбол, но не успя да осъществи това нещо. Като цяло нашите момчета играха доста хаотично.

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 0:2