неделя, 27 май 2012 г.

България взе сладък волейболен реванш срещу Германия

Волейболните ни национали постигнаха победа с 3:1 гейма над Германия (25:22, 25:21, 19:25, 25:23) в мач от 3-ия кръг на Група D на турнира от Световната лига. Срещата се игра във Франкфурт, а нашите момчета показаха голяма класа и заслужено стигнаха до успеха в мача.
По този начин момчетата на Радо Стойчев взеха частичен реванш за загубата на 1/2-финалите в Олимпийската квалификация, когато немците ни надвиха.

В зала "Фрапорт Арена" имаше близо 2000 български фенове, които стискаха палци за момчетата на Радостин Стойчев.

Срещата започна много добре за България и волейболистите ни стигнаха до преднина с 3:1 в началото на гейма, а след това с ас на Тошко Тодоров резултатът стана 4:1 в наша полза.

При първото техническо прекъсване имахме преднина от четири чисти точки - 8:4, след което обаче немците намалиха изоставането си само на два пункта - 8:10.

Германците ни изравниха за 10:10, а при второто прекъсване имахме преднина от две чисти точки - 15:13. Немците опитаха да направят нещо, но не успяха и момчетата на Радо Стойчев увеличиха аванса си на 19:15.

Българските волейболисти обаче се отпуснаха и допуснаха изравняване при 21:21, а след това бяхме доста прецизни до края и в крайна сметка спечелихме гейма с 25:22.

Вторият гейм също започна добре за нашите момчета и стигнахме до преднина с 2:0 след атака на Цецо Соколов и аут на Гроцер.

Увеличихме преднината си на 4:0, а в следващите отигравания България увеличи аванса си от точки и имаше преднина съответно от 11:5 и 12:7.

До края на гейма не позволихме на немците да ни се противопоставят и в крайна сметка го взехме с 25:21.

В третия гейм немците поведоха с 4:2, а след това продължиха да мачкат националите ни и преднината им стигна до 8 точки - 18:10.

Нашите все пак намалиха изоставането си на пет точки при 17:22, но до края немците бяха почти безупречни и спечелиха частта с 25:19.

В четвъртия гейм Германия ни дръпна с 2:0, а след това увеличи аванса си на три точки - 4:1.

Нашите обаче се окопитиха и изравниха резултата чак при 22:22, като преди това немците държаха инициативата и имаха аванс.

Последва атака на Казийски и обърнахме развоя - 23:22. Бьоме изравни за немците, но Братоев направи 24:23. Грешка на немците пък донесе успеха на нашите момчета и резултатът стана 25:23.
Волейболните ни национали постигнаха победа с 3:1 гейма над Германия