неделя, 13 май 2012 г.

Германия спря лъвския скок на България към Лондон

Приказката за българските национали свърши и нашите момчета загубиха с 1:3 гейма от Германия в 1/2-финалната олимпийска квалификация.

Момчетата на Радостин Стойчев демонстрираха сърцата игра, но въпреки това силите не ни стигнаха да постигнем успех срещу немците.

В зала "Арена Армеец" имаше близо 13 хиляди души, които подкрепяха нашите, но Матей Казийски, Владо Николов и компания не успяха да ги зарадват с победа.

Преди този мач нашите имаха три победи в групата си, но този път не успяха да стигнат до такава.

Срещата започна равностойно, като немците първоначално взеха малък аванс, но след това изравнихме до 3:3.
Немците обаче дръпнаха с две чисти точки на нашите при 5:3. Владо Николов обаче намали изоставането на нашите на само една точка - 4:5.

Преднината на немците в следващите минути продължи да бъде от 1-2 точки.

Германците обаче дръпнаха с три точки на нашите при 9:6 в резултата, след като немската блокада спря Тошко Алексиев.

Гостите увеличиха преднината си на 16:10, а след това и на 19:12.

Все пак обаче нашите имаха своите силни моменти и намалиха пасива си само на две точки - 20:22, като Матей Казийски направи страхотни отигравания.

До края на гейма Бундестима не позволи обрат и взе частта с 25:22.

Втората част започна по-добре за нашите и те поведоха с 2:1 в резултата. Ники Пенчев направи много добър сервис, а освен това Поп сгреши.

Казийски след това увеличи преднината ни на 3:1, а при първото техническо прекъсане "Лъвовете" водеха с 8:4 в резултата.

След това обаче немците намалиха изоставането си и изравниха до 14:14. Бундестима направи и пълен обрат, стигайки до 16:14.

Николов обаче изравни на 17:17, а след това България поведе първо с 18:17 след атака в аут на Калиберда. Преднината на нашите нарастна до 19:17 след ас на Владо Николов.

Казийски се разигра в следващите секунди и стигнахме до 22:18, а след това взехме частта с 25:20.

Tретият гейм започна по-добре за немците и те поведоха с 4:2 в резултата.

Нашите изравниха резултата на 4:4, но след това немците отново поведоха, дръпвайки с 6:5 при точките.

При първото техническо прекъсване резултатът стана 8:6.

Нашите намалиха изоставането си само на точка след блокаут на Владо Николов. Резултатът стана 10:9 за немците, а след това те увеличиха преднината си на 12:10.

Немците имаха преднина в следващите си отигравания.

До края на гейма немците имаха предимство и в крайна сметка стигнаха до успех с 25:22 в гейма.

Българите не успяха да вземат преднина в третия гейм над противника си и в крайна сметка може да се каже, че закономерно загубиха срещата.

В четвъртата част нашите момчета тотално се изложиха и загубиха с 16:25, като по този начин се простиха с олимпийските си амбиции.

Българите не успяха да се противопоставят по никакъв начин на немците и губеха с доста точки по време на гейма.

В крайна сметка България загуби мача с 1:3 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:3 (22:25, 25:20, 20:25, 16:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев)

ГЕРМАНИЯ: Симон Тишер, Георг Гроцер, Маркус Поп, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Макс Гюнтьор - Маркус Щоервалд-либеро (Кристиян Дюнес, Йохен Шьоопс)