неделя, 5 февруари 2012 г.

Манчестър Юнайтед с невероятен обрат срещу Челси

Манчестър Юнайтед направи немислимото и върна три гола на Челси, след като губеше с 0:3 в резултата.
Двата тима се изправиха един срещу друг в голямото дерби от 24-ия кръг на Висшата лига, което се игра на "Стамфорд Бридж" и завърши при равенство 3:3.
Резултатът в срещата откри Джони Евънс, който си вкара автогол в 36-ата минута. Хуан Мата покачи на 2:0 за Челси в 46-ата минуа, а Давид Луис вкара за 3:0 в 51-ата минута.
Не може да не се отбележи, че в този двубой Гари Кейхил излезе за пръв път като титуляр и в началото на първото полувреме фаулира Дани Уелбек в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа.
За сметка на това обаче съдията даде две дузпи за гостите в 58-ата и 69-ата минути, които бяха реализирани от Уейн Руни. Последната дузпа обаче бе чиста симулация на Уелбек. Немислимото в мача направи Хавиер Ернандес, който вкара за 3:3 в 84-ата минута.
Българският нападател Димитър Бербатов бе в групата за мача, но така и не влезе в игра.
След срещата Юнайтед е 2-и в класирането с актив от 55 точки, докато Челси има 43 точки в актива си и е 3-и в таблицата.