петък, 17 февруари 2012 г.

Фамозен гол донесе успеха на Валенсия срещу Стоук

Испанският Валенсия постигна стратегическа победа с минималното 1:0 при гостуването на английския Стоук Сити в среща от 1/16-финалите на Лига Европа, която се игра на 'Британия Стейдиъм'.
Като цяло срещата започна равностойно, но през първото полувреме гостите от Валенсия бяха отборът, който действаше по-добре в атакуващ план и създаде повече опасности.
Домакините като цяло изпитваха изключително голяма немощ в нападение и трудно стигаха до нещо опасно.
"Прилепите" обаче бяха доста по-креативни в атака и пропуснаха голови възможносто през първото полувреме чрез Жонас в 21-ата минута и Пиати в 27-ата минута.
Двамата имаха записани в актива си удари от близка дистанция, но така и не успяха да ги вкарат в противниковата врата.
Освен това гостите имаха още няколко положения, макар и част от тях да не бяха толкова опасни.
По-добрата игра в атака на Валенсия все пак даде резултат и в 36-ата минута Мехмет Топал откри резултата с феноменален гол от 35 метра.
Той отправи жестока тупалка и не остави шансове на стража на домакините да реализира.
За "Грънчарите" положения през първото полувреме се откриха пред Уолтърс и Крауч в 1-ата и 40-ата минути.
До края на полувремето не паднаха повече голове и в крайна сметка резултатът се запази на почивката.
Като цяло второто полувреме не бе особено интересно и голови положения почти нямаше.
Фехули можеше да реализира, но от няколко метра не уцели вратата. За домакините шансове за гол имаха Робърт Хут и Питър Крауч.
В минутите до края на мача не се стигна до повече попадения и в крайна сметка Валенсия успя да стигне до победата в този мач.
Реваншът ще се състои на стадион на "Прилепите" - "Местая".
СТОУК - ВАЛЕНСИЯ 0:10:1 Топал 36'
СТОУК: Бегович, Уилкинсън, Хут, Шоукрос, Делап, Пенант, Етерингтън, Уилсън (69 - Шотън), Паласиос (53 - Уайтхед), Крауч (69 - Джером), Уолтърс
ВАЛЕНСИЯ: Панадеро, Бруно (81 - Мигел), Матио, Рами, Ибанес, Топал,Фехули, Коста, Адуриц (79 - Солдадо), Пиати, Жонас