сряда, 15 февруари 2012 г.

Лион разби бетона на АПОЕЛ и дръпна с гол преди реванша

Лион направи важна крачка към класирането на 1/4-финалите на турнира за Шампионската лига след победа с минималното 1:0 над кипърския АПОЕЛ Никозия в среща от 1/8-финалите на турнира, която се игра на стад "Жерлан".
Като цяло домакините имаха тотално превъзходство над своя противник, докато АПОЕЛ се бе затворил в собствената си половина.
От началото на първото полувреме Лион наложи тотална преса над своя противник и създаде няколко добри положения за попадение.
Лисандро Лопес, Едерсон и Лаказет имаха не лоши възможности пред себе си, но ги пропиляха.
В крайна сметка на почивката се стигна до равенство 0:0.
Втората част обаче започна доста по-добре за Лион и в 58-ата минута Александре Лаказет успя да даде ценен гол аванс на своя отбор след удар от няколко метра. Попадението му определено бе доста красиво, а ударът - от най-висока класа.
До края на самия двубой домакините усилено търсеха и второ попадение в противниковата врата, но така и не успяха да стигнат до такова.
За отбелязване бе също така, че АПОЕЛ успя да стигне само до един точен удар към вратата на Уго Лорис.