понеделник, 20 февруари 2012 г.

Лео Меси избухна срещу Валенсия с четири гола

С четири гола на Лео Меси Барселона смаза Валенсия с 5:1 на своя "Ноу Камп" в мач от 23-я кръг на испанската Примера Дивисион.

Така аржентинецът отпразнува по възможно най-добрия начин своя юбилеен мач номер 200 в първенството. Каталунците пък възстановиха разликата от 10 точки до лидера Реал Мадрид.

Валенсия откри резултата изненадващо в началото на мача чрез Пиати и до средата на полувремето Барса изглеждаше безидейна. След това обаче каталунците вдигнаха рязко оборотите и Лео Меси вкара два бързи гола, а Диего Алвеш направи серия от блестящи спасявания.

И през второто полувреме продължиха пропуските на Барса и за дълго време имаше несигурност за крайния резултат, преди Меси да убие интригата в 77-та минута. В последните пет минути отново Меси и влезлият като резерва Шави оформиха крайния резултат.