четвъртък, 19 юли 2012 г.

Лудогорец изпусна Динамо Загреб в евродебюта си

Лудогорец завърши при равенство 1:1 срещу Динамо Загреб в дебютната си среща в Европа.

Двата отбора се срещнаха на "Лудогорец Арена" в първа среща от 2-ия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Разградчани демонстрираха страхотен футбол и стигнаха до попадение на Марселиньо в 67-ата минута, когато той засече с глава центриране на Иван Стоянов.

В 92-ата минута обаче Динамо изравни. При ситуацията вратарят на Лудогорец Голубович увисна под едно центриране и зад него Рукавина с глава засече в опразнената мрежа.

Реваншът между двата тима ще бъде в Загреб след една седмица.

Срещата започна много силно за Лудогорец и още в 7-ата минута българският шампион стигна до много интересно голово положение. Иван Стоянов се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

Само пет минути по-късно добрата игра на разградчани отново бе на път да даде резултат. Лудогорец пропусна страхотен шанс за попадение. Марселиньо получи топката около точката за дузпата и стреля много добре, но Келава спаси кълбото. След това обаче топката попадна в Иван Стоянов, чийто удар бе избит в корнер.

Разградчани имаха превес над своя опонент през следващите минути, но до чисти голови положения така и не се стигаше.

Светослав Дяков имаше възможност да създаде опасност пред противниковата врата, но ударът му от далечно разстояние бе неточен.

В 31-ата минута пък Динамо създаде първата си опасност, след като Томечак бе изведен добре, но той стреля над вратата на Голубович.

В следващите минути натискът на домакините стана много силен и в 36-ата минута Иван Стоянов отправи мощен бомбен удар, който обаче Иван Келава улови.

До края на полувремето нямаше попадения и резултатът се запази при нулево реми на почивката.

Второто полувреме започна с много сериозна опасност за Динамо Загреб.

В 50-ата минута Барт самопожертвователно изчисти една топка преди Тонел да я засече и да я вкара във вратата на Лудогорец, както щеше да стане.

Минута по-късно топката удари гредата на разградчани след изпъленн корнер.

Лудогорец стигна до първия си удар през втората част в 56-ата минута и той бе дело на Кайсара, но топката излезе в аут.

Постепенно разградчани напипаха своя ритъм и в 63-ата минута Миро Иванов стреля много опасно от наказателното поле, но топката премина встрани вратата.

В 67-ата минута все пак добрата игра на Лудогорец даде резултат и Марселиньо реализира попадение, засичайки с глава центриране на Иван Стоянов.

През следващите минути загребчани демонстрираха голяма активност и имаха няколко шанса да стигнат до попадение, но това не стана.

В 83-ата минута Динамо можеше да вкара, но отбраната на Лудогорец се справи и изби кълбото.
Десетина минути по-късно Михаил Александров бе на път да се възползва от прекрасното подаване на Франк Гела, но не успя да стигне пръв до топката.

За съжаление на Лудогорец в 92-ата минута Динамо изравни резултата и стигна до равенство 1:1. Самир успя да центрира кълбото в наказателното поле, а Анте Рукавина я засече и реализира.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО ЗАГРЕБ 1:1

1:0 Марселиньо 67'
1:1 Рукавина 92'

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Кайсара, Генчев, Дяков (83 - Моци) Марселиньо, Иванов (86 - Александров), Стоянов (91 - Гела), Гъргоров

ДИНАМО: Келава, Ибанес, Ковачич, Самир, Томечак (89 - Рукавина), Тонел, Вршалко, Бадел, Пиварич (56 - Бечирай), Вида, Чоп (74 - Алиспахич)