вторник, 31 юли 2012 г.

15-годишно дете-чудо от Литва е шампионката на 100 м бруст

Родената през 1997 година Рута Мейлутите е новата олимпийска шампионка в дисциплината 100 м бруст, след като преди минути спечели финала от програмата на Игрите в Лондон.

Литовката издържа на огромното напрежение и не се поддаде на нервите, въпреки неприятното забавяне на старта поради технически проблеми, пое водачеството от самото начало и отби мощната атака във финалните метри на американката Ребека Сони.

Така за първи път в историята на балтийската държава техен представител печели олимпийска титла в плувните спортове и то със впечатляващ резултат от 1:05.47 мин.

Втора, с пасив от 0.08 секунди, остана именно Ребека Сони, а бронза заслужи представителката на страната на изгряващото слънце – Сатоми Сузуки.

Малко преди това във мъжкия финал на 100 метра гръб, с двойна победа се отличиха американците, като Матю Гривърс грабна златото с нов олимпийски рекорд, а Ник Томан спечели среброто.

Бронзовият медал отново замина за Япония, като негов притежател стана Рьосуке Ирие.