вторник, 31 юли 2012 г.

Първа победа за Сърбия на Олимпиадата

Европейският волейболен шампион Сърбия записа първа победа на Олимпиадата в Лондон. Момчетата на наставника Игор Колакович дадоха гейм на Тунис, но биха с 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:18) във втория си мач от предварителна Група "В", игран тази сутрин в зала "Ърлс Корт".

Така "плавите" запазиха шансовете си да продължат напред и да се класират за 1/4-финалите на волейболния турнир, след като имат 3 точки след 1 победа и 1 загуба. От друга страна за тунизийците това второ поражение, след което намалиха до минимум възможностите си да се класират напред. В третия кръг мачове в групата Сърбия играе с Германия, а Тунис среща силния тим на Русия. Срещите са в четвъртък (2 август) съответно от 11,30 и 16,45 часа българско време.

Най-полезен за сърбите бе Александър Атанасийевич със страхотните 24 точки (2 блока, 3 аса и 56% ефективност в атака), а Урош Ковачевич се отчете с 19 точки (3 блока, 2 аса, 54% ефективност в атака и 81% позитивно посрещане) за победата. За отбора на Тунис Хамза Наджа реализира 22 точки (1 блок, 2 аса и 54% ефективност в атака), но и това не помогна.