петък, 13 юли 2012 г.

Левски срещу Сараево в Лига Европа, ЦСКА извади късмет с Мура

Левски ще се изправи срещу босненския ФК Сараево във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Босненският тим завърши 4:4 при реванша срещу малтийския Хибърниънс и по този начин с общ резултат от двата мата 9:6 се класира напред в турнира.

Мачовете между "Сините" и Сараево ще се играят на 19-и и 26-и юли.

Двубоят между Хибърниънс и балканския тим иначе бе доста интересен и изпълнен с най-различни обрати.

Първоначално босненците поведоха в резултата след попадение на Хаджич в 13-ата минута.

Малтийците изравниха в 22-ата минута с гол на Диас, но само минута по-късно Сараево си върна предимството след гол на Сулджич.

В 27-ата минута Хаджич вкара второто си попадение в мача и направи резултата 3:1 в полза на босненския отбор.

В минутите между 35-ата и 44-ата обаче Хибърниънс вкара три гола, дело на Диас и Фаруджия, който реализира две попадения.

Така резултатът стана 4:3 и изглеждаше, че малтийците ще стигнат до успеха, но в 90-ата минута Сунджерарич изравни за крайното 4:4.

ЦСКА пък извади доста добър късмет, след като определяния за голямо страшилище тим на ФК Баку отпадна от словенския Мура след 0:2 в реванша.

Така с общ резултат от двата мача 2:0 словенците продължават във втория квалификационен кръг на турнира. Попаденията за словенците бяха дело на Етерович и Фахич в 26-ата и 83-ата минути.

"Червените" ще домакинстват на реванша на националния стадион "Васил Левски", а той ще бъде на 26-и юли. На 19-и юли пък момчетата на Стойчо Младенов гостуват в Словения.