неделя, 29 юли 2012 г.

България разби Великобритания - 3:0

Волейболните "лъвове" на България разбиха с 3:0 гейма (18:25, 20:25, 24:26) Великобритания и започнаха победно Олимпийското си участие. Срещата бе от група "А" на турнира в Лондон.

Българите без проблеми пометоха домакините и не срещнаха никакви затруднения за чистата си победа.

Великобритания се опъна на родните ни национали единствено в третата част, но българите показаха, че са с класи над домакините и записаха категоричен успех.

Селекционерът Найден Найденов пусна в титулярния състав Владимир Николов, който демонстрира стабилна игра в нападение и е в основната на първия български волейболен успех в английската столица.

Разпределителят Георги Братоев отново свърши отлично своята работа и внесе необходимото разнообразие в атаката на "трикольорите".

Най-резултатни за България бяха Тодор Скримов и Владимир Николов с по 14 точки. Британецът Марк Плотцър записа най-много точки в мача - 16.

Във втория кръг България излиза срещу Полша, а Великобритания среща Австралия. Двубоят на "лъвовете" е във вторник от 13,30 часа българско време.

"Лъвовете" започнаха мощно срещата и първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за нас. Постепенно домакините се поокопитиха и успяха да намалят резултата 12:10, което накара Найден Найденов да вземе прекъсване.

Ведната след него българите направиха три последователни точки, а второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за лъвовете. Последва 21:15, а до края на този гейм нямахме никакви проблеми и го взехме след 25:18.

В началото на втората част отново дръпнахме бързо в резултата - 6:3, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4. Последва отпускане в отбора ни, което позволи на домакините да се върнат в гейма и да намалят - 7:9 след блокада на Марк МакГивърн.

Все пак българите отново натрупаха преднина от три точки при второто техническо прекъсване - 16:13. Последваха грешка на Дани Бейкър и контра блок-аут на Ники Николов и 18:13.

До края на този гейм лъвовете поддържаха преднината си и затвориха частта след 25:20 след силна атака по правата на Владо Николов.

Домакините поведоха в началото на третата част и дръпнаха с 5:3, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Великобритания.

Домакините продължиха да поддържат разликата, като последователно поведоха с 10:7 и 13:8, но постепенно лъвовете се вдигнаха и успяха да изравнят при 15:15. Второто техническо прекъсване дойде при 16:15 за българите.

Последваха нови равенства - 19:19 и 23:23, за да дойдат и най-силните минути за България през тази трета част, когато след атака и блок на Скримов затворихме и този гейм - 26:24. Чиста победа за България.

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (18:25, 20:25, 24:26)

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ: Бен Пайпс, Дани Бейкър, Нейтън Френч, Марк Плотичър, Марк МакГивърн, Кристофър Ламонт - Дейниъл Хънтър-либеро

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро