събота, 26 май 2012 г.

Барса спаси сезона, грабна купата на Испания

Барселона спечели купата на Испания, след победа с 3:0 над Атлетик Билбао на финала
Барселона спечели купата на Испания, след победа с 3:0 над Атлетик Билбао на финала, който се игра на стадион "Висенте Калдерон" в Мадрид.

Каталунците изиграха перфектно първо полувреме и благодарение на двата гола на Педро, както и на точния завършващ удар на Меси, се оттеглиха на почивка с три чисти гола аванс.

Това бе 73-ия гол на Лионел Меси за сезона във всички турнири, което е абсолютен рекорд за футбола.

През второто полувреме момчетата на Пеп Гуардиола намалиха оборотите и в крайна сметка изпратиха своя наставник с неговият 14-ти трофей начело на тима за 4 години.

"Блаугранас" владееха топката в 60% от игровото време и записаха 10 точни изстрела от 13 опита, докато възпитаниците на Марсело Биелса отправиха едва 5 изстрела, три от които бяха в очертанията на вратата, пазена от Пинто.