неделя, 19 юни 2011 г.

Драма в Бремен! Германия – България 3:2 гейма

България загуби след драма от Германия с 2:3 гейма (25:18, 25:20, 18:25, 17:25, 15:13) и записа поражение в Световната волейболна лига.

Възпитаниците на Радостин Стойчев бяха неузнаваемо слаби през първите два гейма, които загубиха. Тогава родните "лъвове" изглеждаха доста уморени, плахи и с нищо не подсказаха, че се нуждаят от победата.

След това обаче българите се развихриха, тотално смазаха домакините и изравниха 2:2. Домакините обаче взеха тайбрека и разочароваха около 500 български фенове по трибуните на залата в Бремен. Утре е следващата среща, тя отново е от 19.00 ч. българско време.

Германия започна много добре срещата, бързо успя да поведе в резултата и първото техническо прекъсване дойде при 8:5 в полза на домакините. "Лъвовете" така и не успяха да влязат в час и второто техническо прекъсване прекъсване бе при 16:12 за Германия. Домакините продължиха да доминират до края на този гейм и без проблеми го спечелиха с 25:18.

България поведе с 4:2 в началото на втората част, след контраатака на Андрей Жеков и блокада на Теодор Тодоров. Германците обаче се вдигнаха, направиха пет последователни точки и дръпнаха с 8:4. Роберт Кром донесе преднина от 3 точки на Германия 16:13 при второто техническо прекъсване. Бундестимът бе неудържим и взе и този гейм след 25:20.

Третата част започна с добри атаки за Германия и домакините дръпнаха със 7:4. Това бе и преломният момент. Българите се разиграха и направо разнебитиха своя съперник. "Лъвовете" успяха да направят четири поредни точки и стигнаха до 8:7 при първото техническо прекъсване. Второто пък дойде при 16:12 за България. До края на този гейм момчетата на Радо Стойчов не дадоха никакъв шанс на домакините и намалиха до 1:2 след 25:18.

Германските волейболисти поведоха с 4:2 в четвъртия гейм, но "лъвовете" бързо успяха да обърнат резултата 8:7. Разликата нарасна до 4 точки за "лъвовете" - 12:8. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:11 в наша полза. Националите ни се забавляваха в този гейм и успяха да го затворят при 25:17 и да се стигне до тайбрек.

Петият гейм вървеше точка за точка, но към края домакините дръпнаха с три пункта и успяха да вземат тази част и да спечелят мача.

ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 (25:18, 25:20, 18:25, 17:25, 15:13)
ГЕРМАНИЯ: Патрик Щоервалд, Йохен Шьоопс, Роберт Кром, Себастиан Шварц, Щефан Хюбнер, Маркус Бьоме - Маркус Щоервалд-либеро
Селекционер: РАУЛ ЛОЗАНО (Аржентина)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Матей Казийски, Валентин Братоев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Владислав Иванов-либеро (Тодор Алексиев, Николай Пенчев)
Селекционер: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ