вторник, 3 април 2012 г.

Лудогорец изпепели шампионските амбиции на Левски

Вицешампионът Левски загуби с 0:1 от Лудогорец в мач от 22-рия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Георги Аспарухов".

Гостите откриха резултата десетина минути преди края на първата част, когато Миро Иванов изведе Иван Стоянов и той бе безпощаден, останал лице в лице с Пламен Илиев.

Двубоят бе далеч от представите за дерби. Цели 8 жълти и 3 директни червени картона видяха зрителите по трибуните, а двата тима влязоха в грозни сцени в края на срещата.

След победата днес Лудогорец събра 48 точки и излезе на второ място в класирането. Левски остана на незавидната пета позиция, с едва 45 точки на сметката си - на цели 9 зад вечния враг ЦСКА.

След третата си поредна загуба в шампионата участието на Левски в евротурнирите през лятото е под въпрос.