понеделник, 23 април 2012 г.

Литекс и Лудогорец със самоубийствено реми

Лудогорец и Литекс не успяха да се победят в голямото дерби
Лудогорец и Литекс не успяха да се победят в голямото дерби от 25-ия кръг на "А" група, което се игра в Разград.

Двата тима врътнаха равенство 1:1 и взеха по една точка за класирането. Равенството може да бъде наречено самоубийствено, тъй като с него домакините намаляват до минимум шансовете си да гонят шампионската титла. Гостите пък намаляват шансовете си за третото място след този хикс.

Попадението за гостите бе дело на Цветанов в 75-ата минута, а пет минути по-късно Генчев изравни.

След този мач Лудогорец е втори в класирането с 55 точки, на 8 от лидера в класирането ЦСКА, а Литекс е 4-и с 49 точки.

Срещата започна добре за домакините и в 5-ата минута Иван Стоянов центрира остро в наказателното поле на Литекс, но топката излезе в аут.
Няколко минути по-късно бившият ас на ЦСКА стигна до ново прострелно центриране, но Пиргов улови лесно топката.

Все пак обаче и Литекс стигна до нещо опасно и в 18-ата минута Занев изпълни пряк свободен удар, но в крайна сметка Голубович се справи.

В 20-ата минута се стигна до най-добрата възможност в мача, която бе пропиляна от Кристиан Кабаселе, който бе изведен отляво срещу Пиргов, но стражът спаси.

Пет минути по-късно и пред Марселиньо се откри страхотна възможност. Той отправи мощен удар от границата на пеналта, като топката мина на сантиметри от страничния стълб.

До края на полувремето не се стигна до нищо интересно и опасно и резултатът се запази.

Второто полувреме започна устремно за домакините и в 49-ата минута Иван Стоянов проби добре по десния фланг и навлезе в наказателното поле на скорост, но шутът му се оплете от външната страна на мрежата.

Шест минути по-късно Марселиньо направи невероятен пропуск. Той навлезе в наказателното поле на противника и остана очи в очи срещу Пиргов.

В ситуацията обаче Итуа изби топката от голлинията, а след това Иван Стоянов не успя да даде добавка.

В 75-ата минута малко изненадващо Литекс стигна до попадение и откри резултата.

Момчил Цветанов бе изведен от Мирасема вляво, след което надбяга Шоко и отправи удар точно над излезлия напред Голубович.

Пет минути по-късно след комбинация между Стоянов, Александров и Генчев, последният отправи удар от границата на полето на вратаря и успя да реализира.

До края на мача и двата отбора пропуснаха невероятни голови положения и в крайна сметка резултатът се запази.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 1:1
0:1 Цветанов 75'
1:1 Генчев 80'

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Шоко, Генчев - к, Дяков, Марселиньо, Стоянов, М. Иванов (70 - М. Александров), Кабаселе (40 - Бакалов)

ЛИТЕКС: Пиргов, Занев, Итуа, Жос, Мирасема, Ваюши (70 - Цветанов), Т. Костадинов (68 - Колев), Попов, Йеленкович - к, Божиков, Никасио (64 - Г. Иванов)