понеделник, 18 юни 2012 г.

България с драматичен обрат над Германия

Волейболните ни национали постигнаха драматичен обрат срещу Германия в Световната лига и стигнаха до успеха с 3:2 (25:19, 14:25, 19:25, 25:23, 16:14).

Двата тима се изправиха един срещу друг в последния мач от турнира в Група "Д", а българите показаха страхотен характер в срещата.

Двубоят се игра в зала "Полидепортиво Мунисипал де Алмиранте Браун" в аржентинската столица Буенос Айрес.

Благодарение на успеха България има 11 точки след 4 победи и 2 загуби в Световната волейболна лига.

Срещата започна по отличен начин за нашите волейболисти и те поведоха с 5:2 в първия гейм след хубава контра на Братоев и ас на Цецо Соколов.

Нашите момчета увеличиха аванса си в мача на 4 точки при 8:4 в своя полза. Виктор Йосифов направи страхотно отиграване и спомогна за това нещо. Немците се опитваха да ни изненадат в следващите отигравания, но нашите удържаха преднината си.

При резултат 12:8 за нас се виждаше как можем да дръпнем с още точки на противника, но немците намалиха изоставането си само на 1 пункт - 12:13.

"Лъвовете" обаче се активизираха и поведоха с 19:14, а след това и с 21:17. До края на гейма смачкахме противника и го взехме с 25:19.

Вторият гейм започна с грешки на нашия тим, които позволиха на противника да ни дръпне с две чисти точки - 0:2.

През целия гейм немците доминираха и като цяло без проблеми го взеха с 25:14. Силите на нашите не стигнаха да се противопоставим на Бундестима във втория гейм.

Третият гейм отново бе за нашия противник и този път той го взе с 25:19. През цялото време немците водеха в резултата и успехът им бе закономерен.

Така страхотният обрат в мача стана факт и Германия обърна от 0:1 гейма до 2:1 гейма в своя полза.

Четвъртия гейм обаче бе за нашите и те го спечелиха с 25:23.

Нашите поведоха с 2:0 в началото на гейма след хубава блокада на Соколов. Немците обаче изравниха и обърнаха до 4:2.

Противникът ни умело пазеше преднината си от две точки и при 8:6, но нашите изравниха на 9:9 след грешка на Бьоне.

"Лъвовете' дръпнаха с 11:9 на опонента си, а след това и с 12:9 след нова атака на немците в аут.

В следващите минути в залата бе инфарктно и при 22:22 трудно се виждаше как ще станем победители, но в крайна сметка взехме гейма с 25:23.

В тайбрека нашите бяха по-съобразителни и го спечелиха с 16:14.