неделя, 10 юни 2012 г.

България се наложи над Франция и е на косъм от Олимпиадата

България успя да постигне изключително ценна победа над Франция с 3:1 гейма (25:19, 26:28, 25:23, 27:25) във втората си Олимпийска квалификация, която се игра в зала "Арена Армеец' в София.

Срещата е бе от много голямо значение за нас, тъй като само при победа щяхме да запазим шансовете си да играем на Олимпиадата.

Момчетата на Радо Стойчев показаха мъжество по време на самия мач и в крайна сметка постигнаха целта си.

Така нашите момчета са само на победа от олимпийската квота. Утре играем последния мач от квалификацията срещу Египет.

Нашите национали започнаха по много добър начин мача и спечелиха първия гейм, благодарение на страхотния характер, който показаха.

Геймът първоначално започна равностойно, но нашите момчета успяха да поведат с 8:7 при първото техническо прекъсване.

Това стана след грешка на Антонен Рузие, който прати топката в аут. Момчетата на Радостин Стойчев бяха по-съобразителни в следващите отигравания и в крайна сметка увеличиха преднината си първо до 9:7, а след това и до 10:8.

Французите обаче обърнаха ситуацията в тяхна полза и поведоха с 14:13, а след това увеличиха аванса си с още една точка за 15:13.

Българските волейболисти обаче направиха отлични отигравания и първо изравниха, а след това стигнаха до преднина от 19:18 след контра на Цецо Соколов.

"Лъвовете" увеличиха аванса си на три чисти точки при 21:18, а след това преднината ни набъбна с още пункт след супер сервис на Матей Казийски.

Блокада на Тодор Алексиев ни изведе до геймбол, а Цецо Соколов вкара последната точка, за да оформи успеха на България - 25:19.

За наше голямо съжаление французите успяха да спечелят втория гейм и да изравнят резултата - 1:1.

"Петлите" започнаха добре частта и първоначално поведоха със 7:5 и направиха още една точка в своя полза за 8:5 при първото техническо прекъсване.

Франция водеше в резултата през следващите минути, но в крайна сметка нашите момчета успяха да изравнят при 22:22 след атака в аут на Нгапет.

Моро обаче направи 23:22 за Франция, а след това противникът ни увеличи аванса си с още точка след грешка на Соколов.

Нашите обаче изравниха при 24:24, а след това и при 25:25, но в крайна сметка французите постигнаха целта си и стигнаха до 28:26 в гейма.

Нашите имаха шанс да спечелят и втория гейм, но пропуснаха геймбол при 26:25.

Tретият гейм започна добре за французите, които поведоха с 3:1, но след това нашите момчета обърнаха нещата в своя полза и стигнаха до аванс от 5:3.

При първото техническо прекъсване обаче се стигна до нов обрат и Франция си върна преднината - 8:7.

Геймът вървеше при преднина за Франция, като нашите стигаха максимално до равенство. Наставникът на французите пък взе прекъсване при 18:18.

Нашите обърнаха нещата в своя полза при 20:18, повеждайки с две чисти точки. След това преднината ни набъбна до 23:20.

Французите стигнаха до три точки и намалиха при 24:23, но нашите си взеха геймбола и спечелиха гейма.

Четвъртият гейм започна добре за нашите и поведохме с 1:0 след точка на Андрей Жеков.

Нашите държаха преднината си и дръпнаха дори с две точки - 5:3, но французите обърнаха и поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване.

България успя да изравни при 8:8 след мощна атака на Соколов, а след това дръпнахме с три точки на противника - 12:9.

Французите обаче ни изравниха при 12:12, след което последва прекъсване от страна на Радо Стойчев.

"Лъвовете" отново си върнаха аванса и дръпнаха с 16:14 при второто техническо прекъсване.

Гостите изравниха при 21:21, но след това французите изпратиха топка в аут и отново имахме преднина от точка.

След прекрасна блокада на Тошко Алексиев резултатът стана 23:21 в наша полза.

България се доближи максимално до успеха след нова точка и 24:21. Нашите изпуснаха три мачбола и уникална възможност да спечелят мача. Нашите обаче не се предадоха и поведоха с 25:24 и отново стигнаха до мачбол, който отново изпуснаха.

Момчетата на Радо Стойчев стигнаха и до пети мачбол, след като поведоха с 26:25. Този път обаче не сгрешиха и в крайна сметка с блокада на Тошко Тодоров спечелихме мача.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 3:1 (25:19, 26:28, 25:23, 27:25)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Георги Братоев)

ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Антонен Рузие, Самюел Туя, Ървин Нгапет, Кевин Льо Ру, Жозе Трефъл - Жан-Франсоа Ексига-либеро~