сряда, 27 юни 2012 г.

Лудогорец започна с победа предсезонната си подготовка

Шампионът на България Лудогорец Разград започна с победа предсезонната си подготовка.

"Милионерите" се наложиха с 1:0 над коравия румънски Астра Плоещ, а контролната среща между двата тима се игра на австрийска земя, където момчетата на Ивайло Петев са на подготовка.

Единственото попадение в мача бе дело на Мирослав Иванов, а през последните 15-ина минути на мача Лудогорец трябваше да бъде с човек по-малко на терена след втори жълт и червен картон на Алекс Барт.

Наставникът на разградчани Иво Петев реши да заложи на малко нетрадиционна схема на игра - 4-4-1-1.

Забелязаха се и някои промени в постовете на футболистите. Витиня, който играе като ляв бек, бе поставен като ляв външен халф, а зад него действаше едно от новите попълнения Кесара.

В дясната зона оперираха Шоко, а пред него бе Мишо Александров. Генчев и холандецът Бургзорг действаха като вътрешни халфове.

Димо Бакалов бе изнесен като централен нападател, а зад него бе голмайсторът в този мач Миро Иванов.

Като цяло разградчани показаха приятна игра макар, че се забеляза, че румънците затрудниха шампиона на България.

Миро Иванов вкара попадението си в 31-ата минута и по този начин успя да изведе отбора си до победата.

В ситуацията Димо Бакалов надбяга Геман и влезе в наказателното поле, след което намери Иванов пред точката за изпълнение на дузпата, а последният с хубав удар прати топката в противниковата врата.

Преди това попадение ситуацията на терена бе равностойна и нито един от двата отбора не успя да наложи натиск върху съперника си.

До края на полувремето не се стигна до интересни положения и резултатът се запази при преднина за Лудогорец.

В 52-ата минута Астра можеше да изравни, но стражът на ловчанлии Голубович спаси страхотен удар на противников футболист.

До края на мача като цяло нямаше толкова опасни ситуации, а Лудогорец бе по-добрият отбор на терена.

В крайна сметка не се стигна до нови попадения.

ЛУДОГОРЕЦ - АСТРА 1:0
1:0 Иванов 31'

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Барт, Шоко, Мантула, Кейсара, Витиня, Генчев - к, Бургзорг, Александров, Иванов, Бакалов (Чворович, Гулдан, Дяков, Марселиньо, Кешада, Стоянов, Димитров)