четвъртък, 5 януари 2012 г.

Манчестър Юнайтед с втора поредна загуба

Манчестър Юнайтед започна новата 2012 година така, както завърши старата - със загуба. "Червените дяволи" бяха победени с класическото 3:0 от Нюкасъл на "Спортс Дайрект Арина" в мач от 20-я кръг на английската Висша Лига.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме след страхотно изпълнение на Демба Ба. Две минути след почивката пък Йоан Кабай вкара страхотен пряк свободен удар. В самия край на мача недоразумение между вратаря Линдегаард и защитника Фил Джоунс доведе до лек трети гол.

Резултатът можеше да е дори още по-голям, ако съдията бе отсъдил и чиста дузпа за Нюкасъл.

Димитър Бербатов излезе като титуляр, но този път не успя да помогне с нищо на своя отбор. Още по-слаб бе Уейн Руни, който се завърна в състава.

Загубата не позволи на "Червените дяволи" да изравнят по точки лидера Манчестър Сити, който вече има 3 чисти точки аванс.