сряда, 25 януари 2012 г.

Сензацията Мирандес елиминира и Еспаньол

Сензацията в тазгодишното издание на турнира за Купата на Краля - третодивизионният тим на Мирандес, взе пореден скалп на елитен отбор, след като елиминира Еспаньол.
Първият двубой в Каталуния завърши с ценна победа на "Папагалчетата" с 3:2, но късно снощи Мирандес стигна до пълен обрат и успех с 2:1 на своя стадион и с повече голове на чужд терен се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Краля.
Като цяло иначе срещата започна добре за Еспаньол и си личеше, че каталунският тим ще направи всичко по силите си, за да постигне нов успех срещу скромния отбор.
Еспаньол дори откри резултата в 47-ата минута чрез Фонте и направи огромна крачка към крайния успех и към 1/2-финалите на турнира.
В крайна сметка обаче Мирандес заигра доста по-силно след попадението, което получи, и натисна здраво каталунския тим.
В 58-ата минута домакините съумяха да изравнят резултата чрез Пабло и направиха крачка към обрат. В 92-ата минута Сесар хвърли в екстаз домакинската публика, след като оформи крайното 2:1 и допринесе за елиминацията на Еспаньол.
В изминалите кръгове от турнира за Купата на Краля Мирандес елиминира съответно Виляреал и Сантандер.
На 1/2-финалите тимът ще спори с победителя от двойката между Майорка и Атлетик Билбао.