петък, 22 юли 2011 г.

Локо София елиминира Металург Скопие

Локо София се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа след инфарктна победа с 3:2 над Металург Скопие.

Двубоят се игра пред около 1000 души на националния стадион "Васил Левски", които деряха гърлата си за домакините.

Локо пък обърна на два пъти резултата, след като губеше първо с 0:1, а след това и с 1:2.

Срещата започна по-добре за гостите от Металург, които откриха резултата чрез Кръстев още в 4-ата минута.

В 35-ата минута пък Локо пропиля дузпа, отсъдена за нарушение срещу Писаров. Наказателният удар бе изтърван от Калоян Караджинов.

Все пак обаче в 58-ата минута Локо получи втора дузпа, която този път бе реализирана от Преслав Йорданов.

В ситуацията Мемеди от състава на гостите получи втори жълт и червен картон.

Въпреки, че бяха с човек по-малко на терена, гостите успяха отново да поведат в резултата след гол на Илиоски в 62-ата минута.

Локо обаче изравни в 85-ата минута, след като Преслав Йорданов вкара втория си гол в мача.

Четири минути по-късно Любо Божинов донесе успеха на домакините и ги прати в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Следващият съперник на тима е полския Шльонск Вроцлав.

Двубоят започна по-силно за гостите от Скопие и още в 4-ата минута те съумяха да открият резултата.

След груба грешка в центъра на отбраната на "Железничарите" топката попадна в Кръстев, който първоначално отправи удар, но Галев се намеси и изби кълбото.

При добавката обаче Кръстев бе точен и реализира попадение за Металург.

В следващите минути гостите създаваха по-остри атаки от тези на Локо, но все пак домакините също опитаха да направят нещо интересно.

След минути на очевиден застой, Искрен Писаров отправи много мощен удар в 30-ата минута, който обаче бе отразен от Павлович.

Пет минути по-късно домакините получиха страхотен шанс да изравнят, след като реферът даде дузпа за нарушение на Мемеди срещу Писаров в наказателното поле.

С нейното изпълнение се нагърби Калоян Караджинов, но опитният халф на домакините я пропиля.

До края на полувремето домакините натегнаха своя противник, но така и не успяха да стигнат до попадение и резултатът се запази.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които създадоха 2-3 наистина ефектни атаки и имаха перфектни възможности поне да удвоят преднината си.

Нашите обаче получиха уникален шанс да изравнят в 56-ата минута след фаул на Мемеди срещу Писаров, заради който бе отсъдена втора дузпа за Локо.

Самият Мемеди пък бе изгонен от игра заради втори жълт картон, тъй като при нарушението за първия 11-метров наказателен удар също бе декориран.

С изпълнението на дузпата се нагърби Преслав Йорданов, който реализира и изравни резултата.

В 62-ата минута Илиоски можеше да изведе гостите отново напред в резултата, но не успя да вкара сам срещу вратаря.

Все пак обаче Металург успя да реализира ново попадение и отново да си върне аванса с гол на Илиоски в 63-ата минута.

В ситуацията той засече хубаво центриране и се възползва от заспалата защита на Локо, за да реализира.

Локо се опита да стори нещо в следващите минута. В 85-ата минута Локо с голяма доза късмет успя да изравни резултата.

Попадението бе дело отново на Преслав Йорданов, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на противника и реализира.

В 89-ата минута чудото на националния стадион се случи и Божинов донесе успеха на домакините, след като вкара красив гол след директен удар от фаул.

Така Локо се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа.

ЛОКО СОФИЯ - МЕТАЛУРГ СКОПИЕ 3:2
0:1 Кръстев 4'
1:1 Йорданов 57' дузпа
1:2 Илиоски 63'
2:2 Йорданов 85'
3:2 Божинов 89;

ЛОКО СФ: Галев, Атанасов (59 - Велев), Савич, Дяков, Добрев - к, Янев (68 - Андонов), Караджинов (46 - Йорданов), Божинов, Писаров, Мешич, Романов

МЕТАЛУРГ: Павлович, Петковски, Мемеди, Митрев, Кралевски, Драгович, Кръстев - к, Лямчевски, Начевски (60 - Тенекеджиев), Захариевски (67 - Гйоргиевски), Илиоски