петък, 8 юли 2011 г.

Отлична България смачка Италия с 3:0

България смачка Италия с 3:0 гейма (25:22, 25:22, 25:21) и по този начин запази шансовете си за класиране на полуфиналите на Световната лига.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от Група "Е", който се игра в Гданск. Още преди срещата бе ясно, че нашите момчета имат нужда от победа с 3:0 или 3:1, за да запазят шансовете си за класиране в следващата фаза.

За да си осигурим място на полуфиналите обаче, Аржентина ще трябва да победи домакините от Полша, с какъвто и да е резултат.

При това обстоятелство, "Гаучосите" ще финишират групата като лидери, докато нашите момчета ще завършат на 2-о място с 4 точки.

Срещата започна по страхотен начин за нашите момчета и те поведоха с 4:1 в резултата, благодарение до голяма степен на блокада на Виктор Йосифов.

Нашите продължиха да натягат противника и задържаха преднината си от три точки съответно при 5:2 и при 7:4.

Тодор Алексиeв с хубав блок увеличи преднинaта ни на 4 пункта - 8:4, след което дойде и първото техническо прекъсване.

Италианците обаче се окопитиха и първо ни изравниха при 9:9, а след това ни дръпнаха с цели три точки при 14:11.

Нашите момчета обаче демонстрираха характер и изравниха до 15:15 след контра на Владо Николов.

Въпреки силните моменти на българите, Италия пак поведе и стигна до 17:15, след което обаче нашите изравниха и направиха 18:18 с хубава атака през центъра.

До края на гейма момчетата на Радо Стойчев държаха инициативата и взеха частта с 25:22.

Нашите първо поведоха с 21:20, а след това дръпнаха на противника първо с две точки, а след това с три, за да вземат гейма.

Втората част също както първата започна отлично за нашите момчета и те поведоха в резултата.

Момчетата на Радо Стойчев дръпнаха на противника с пет точки - 8:3, преди първото техическо прекъсване.

Тошко Тодоров направи преднината ни още по-внушителна - 9:3, след хубава единична блокада.

Maтей Казийски пък се разигра и демонстрира, че навлиза във форма. Той направи много хубава атака, благодарение на която резултатът стана 11:5 за нашите.

Италианците обаче изравниха при 12:12, а след това българите продължиха да играят по-добре, но не можеха да дръпнат с повече от една-две точки на противника

Мачът вървеше точка за точка, но нашите демонстрираха характер и стигнаха до 21:19, а след това и до 24:21.

В крайна сметка успяхме да вземем и втория гейм.

Tретият гейм отново бе по-добър за нашите момчета и успяхме да го вземем.

Като цяло третата част бе доста добра за нашите и те надвиха противника с четири точки разлика.

България водеше инициативата в заключителния гейм и водеше постоянно в резултата, като в крайна сметка стигна до победата.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 2:0 (25:22, 25:22, 25:21)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Матей Казийски, Тодор Алексиев - Владислав Иванов-либеро (Георги Братоев, Николай Пенчев)
Старши-треньор: Радостин Стойчев

ИТАЛИЯ: Драган Травица, Михал Ласко, Емануеле Бирарели, Симоне Бути, Кристиан Савани, Иван Зайцев - Андреа Бари-либеро
Старши-треньор: Мауро Беруто