сряда, 27 юли 2011 г.

Байерн надви Милан с дузпи

Байерн ще играе с Барселона на финала на Ауди Къп. Това стана след като баварците надвиха с дузпи Милан. В редовното време мача приключи 1:1, но Байерн триумфира 5:3 при дузпите.

Милан поведе в резултата с гол на Ибрахимович в началото, но немския тим имаше пълно превъзходство и само късмета и добрите намеси на Абиати, спасиха италианския шампион в редовното време. Кроос изравни за Байерн преди почивката, за да се стигне до дузпите.

Байерн започна с познатата от миналия сезон схема 4-2-3-1. На върха на атаката бе Марио Гомес. Новаците Рафиня и Нойер бяха титуляри. Отсъстваше обаче контузения Франк Рибери.

За Милан, треньора Алегри използва отново 4-3-1-2. Касано и Ибрахимович бяха в атака, а зад гърба им - Боатенг. Робиньо остана на пейката.

Първата добра атака бе за Байерн. Още във втората минута Робен размина отдясно Тайво и опита да намери непокрития Мюлер в наказателното поле. Неста обаче изпревари немския национал.

Милан поведе с първата си атака в мача. Още в 4-ата минута Бонера изрита силно напред една топка и тя прехвърли цялата защита на Байерн, за да попадне у Ибрахимович. Шведът пое добре и останал сам срещу Нойер нямаше проблеми да реализира в далечния ъгъл - 1:0.

Байерн опита веднага да отвърне, но Абиати изби удар на Швайнщайгер. Последва нова добра атака на Милан. Ибра изведе Касано сам срещу вратаря, но този път Нойер показа, защо са платени толкова пари за него.

До края на първата част Байерн имаше огромно превъзходство. Баварците владееха топката и създаваха положения. Но не успяваха да ги реализират. Първо Кроос стреля от фаул, но топката мина покрай вратата. След това Рафиня проби отдясно и шутира по диагонала, но топката облиза страничната греда.

След това и Гомес пропусна. Нападателят финтира Неста в средата на терена и го остави зад гърба си. След това нахлу в наказателното и излъга Тайво. Останал в чиста позиция, Гомес стреля много силно, но над вратата.

Все пак логичното се случи в 34-ата минута. Тони Кроос получи топката в дъгата пред наказателното поле и с нисък удар с левачката я прати в ъгъла - 1:1.
Още преди почивката Байерн можеше да направи пълен обрат. Рафиня отново стреля добре, но този път Абиати изби в корнер.

На почивката Алегри смени Ибрахимович и Гатузо и пусна Палоски и Амброзини. Събитията обаче не се промениха. Байерн продължи да мачка. Още в 46-ата минута Кроос опита да реализира, но Абиати пак спаси.

След това и Лам опита шанса си с удар от разстояние, но пак чудесната намеса на Абиати предотврати гола.

В средата на втората част темпото спадна. Тайво обаче изрита лошо Робен, който остана да лежи на терена известно време, а веднага след това бе сменен. Последваха още възможности за баварците. Резервата Алаба опита рефлекса на Абиати, а после Гомес стреля над гредата.
До повече голове не се стигна и както в първия мач от турнира, дузпи трябваше да определят победителят. Като истински немци играчите на Байерн реализираха всички пет удара от бялата точка. Точни бяха Алаба, Гомес, Мюлер, Кроос и Швайнщайгер. За Милан вкараха Робиньо, Одо, Тиаго Силва, но при четвъртия удар Алберто Палоски прати топката над гредата.

Байерн ще срещне на финала Барселона, а Милан ще играе с Интернасионал за третото място. И двата мача са утре.

БАЙЕРН - МИЛАН 1:1 5:3 след дузпи

0:1 Ибрахимович 4
1:1 Кроос 34

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня (71 Дж. Боатенг), Ван Буйтен, Бадщубер, Лам, Швайнщайгер, Тимошчук (64 Алаба), Робен (64 Густаво), Мюлер, Кроос, Гомес
МИЛАН: Абиати, Абате (64 Тиаго Силва), Неста, Бонера, Тайво (85 Одо), Гатузо (46 Амброзини), Ван Бомел, Емануелсон (89 Пато), К. П. Боатенг (64 Антонини), Касано (64 Робиньо), Ибрахимович (46 Палоски)