петък, 8 юли 2011 г.

Италия тресна Полша, "Лъвовете" остават в играта

Волейболните ни национали получиха уникален шанс да се класират за полуфиналната фаза на Световната лига, въпреки загубите от Полша и Аржентина.

Днес нашите момчета бяха унизени от "Гаучосите" с 0:3 гейма и шансовете ни за класиране в следващата фаза на турнира зависеха от резултата между Полша и Италия.

В крайна сметка обаче "Скуадра Адзура" ни направи добра услуга и надви "Дружина Полска" с 3:0 (25:15, 25:20, 25:20).

Благодарение на категоричния успех на италианците, нашият отбор запазва шансовете си за класиране на полуфиналната  фаза на престижния турнир.

След успеха, "Адзурите" заемат 2-ото място в класирането с 3 пункта, докато поляците са на 3-ата позиция с точка по-малко.

Ако утре нашите момчета победят Италия и същевременно Аржентина надвие Полша с 3:0 или 3:1 гейма, тогава "Лъвовете" ще се класират за полуфиналите на Световната лига.
При това положение Аржентина ще финишира на 1-ото място в групата с 9 точки, докато нашите момчета ще завършат втори с 4 точки.