четвъртък, 28 юли 2011 г.

Марсилия грабна Суперкупата на Франция след невероятен обрат срещу Лил

Марсилия успя да спечели Суперкупата на Франция след невероятен голов трилър, в който отборът на Дидие Дешан надви своя съперник Лил с 5:4.

Срещата между двата тима се игра на стадиона в  Танже, като със сигурност този двубой ще остане записан в аналите на френския футбол.

Официален дебют за Лил направиха новите попълнения на тима Марко Баша, Дмитри Пайе и Беноа Педрети.

Отборът на Руди Гарсия започна по-силно мача и откри резултата чрез Балмон още в 9-ата минута.

В 57-ата минута пък Еден Азар удвои преднината на своя тим и до голяма степен изглеждаше, че е предрешил изхода на мача.

Все пак марсилци намалиха чрез Андре Аю в 71-ата минута, преди Муса Соу да покачи  преднината на Лил, на 3:1.

В 85-ата минута обаче Морел вкара попадение за Марсилия и намали изоставането на неговия отбор само с един гол.

По всичко изглеждаше, че Лил ще стигне до победата, но Марсилия попари своя противник с два бързи гола и обърна мача в своя полза.

Люик Реми изравни резултата в 87-ата минута, а три минути по-късно Лил остана с човек по-малко на терена, заради червенния картон на Чеджу. В 90-ата минута обратът стана факт - Андре Аю бе точен от дузпа и се разписа.

В 92-ата минута обаче отборът на Руди Гарсия изравни до 4:4, преди Андре Аю от дузпа да реши мача в полза на Марсилия в 95-ата минута.
В крайна сметка марсилци вдигнаха престижния трофей.