сряда, 20 юли 2011 г.

Луис Суарес прати Уругвай на финал на Копа Америка

Уругвай успя да се класира за финала на Копа Америка, след като надви Перу с 2:0.

Двубоят между двете страни се игра в Ла Плата, а "Урусите" като цяло демонстрираха с представянето си, че са по-класният отбор в срещата.

Като цяло през първото полувреме не паднаха голове, но през втората част момчетата на Оскар Вашингтон Табарес демонстрираха, че са доста по-класен противник от своя опонент.

И двата тола за уругвайците реализира една от големите звездите на английския гранд Ливърпул Луис Суарес.

В 53-ата минута бившият капитан на Аякс се възползва от нескопосано избиване на топката от страна на стража на перуанците Раул Фернандес и откри резултата след добавка.

Преди това пък Диего Форлан бе отправил много силен удар и затрудни до максимална степен вратаря на "Инките".

В 58-ата минута пък Суарес вкара втория си гол в мача и успя да оформи крайния резултат - 2:0 за Уругвай.

Той ба намерен на страхотна позиция от Алваро Перейра, след което се справи с опеката на противников бранител и стража на перуанците и без проблеми реализира.

Десет минути по-късно Перу тотално уби всичките си шансове да стигне до обрат, след като голямата звезда на отбора Мануел Варгас получи директен червен картон.

Той удари с лакът Себастиан Коатес и остави родината си с човек по-малко на терена.

Отборът на Оскар Табарес ще срещне на финала на Копа Америка победителя от двойката Венецуела - Парагвай.
Уругвай иначе има до момента общо 14 трофея от Копа Америка, колкото притежава и Аржентина.