петък, 29 юли 2011 г.

Галатасарай сложи тройка на Ливърпул в Истанбул + ВИДЕО

Английският гранд Ливърпул претърпя унизителна загуба с 0:3 при гостуването си на турския гранд Галатасарай.

Двубоят между двата тима се игра в Истанбул пред претъпкани трибуни, а домакините демонстрираха по-добра игра и заслужено стигнаха до успеха в срещата.

Мениджърът на "Мърсисайдци" Кени Далглиш обаче не пусна титулярите в този мач, като вместо това даде шанс на доста от футболистите, които по-малко играха през миналия сезон.

В стартовия състав се забеляза присъствието на Дони, Инсуа, Фланаган, Кирякос, Кели, Робинсън, Деген, Шелви, Поулсен, Джо Коул и Керъл.

Като цяло нито един от гореспоменатите единадесет играчи не взе толкова дейно участие през изминалата кампания.

Домакините иначе логично натиснаха своя съперник още от началото на мача и в 8-ата минута Милан Барош успя да открие резултата.

Чехът получи една перфектна топка на точката за изпълнение на дузпата и без проблем я промуши във вратата на Дони, за да даде аванс на своя тим.

В 40-ата минута той вкара втория си гол в мача, след като бе най-съобразителен при едно центриране и с глава отблизо отбеляза.

Крайното 3:0 в тази среща оформи Йохан Елмандер в 85-ата минута, който пристигна в Галатасарай през това лято от състава на Болтън.

Шведският национал вкара изключително красив гол със страхотно воле от дъгата.

ЛИВЪРПУЛ - ГАЛАТАСАРАЙ 3:0