събота, 24 март 2012 г.

Славия удари Лудогорец в жестока драма

Лудогорец за пръв път от доста време насам показа сериозни слабости и допусна втора поредна загуба в първенството.

Разградчани загубиха гостуването си на Славия с 2:3 в среща от 20-ия кръг на "А" група, която се игра на стадиона в Овча Купел.

Попаденията за домакините реализираха Пепи Димитров в 22-ата и 79-ата минути, както и Влади Златинов, който бе точен в 62-ата минута.

За гостите головете бяха дело на Барт и Александров в 28-та и 51-ата минути.

След този двубой Лудогорец продължава да бъде лидер в класирането с актив от 45 точки, докато Славия е на 7-ото място с 36 точки.

Срещата започна с натиск на Лудогорец, като през първите няколко минути разградчани играха предимно в полето на домакините.

В 4-ата минута разградчани направиха страхотен пропуск. След центриране в наказателното поле топката стигна до Мишо Александров, който се озова очи в очи срещу Стефано Кунчев, но стражът спаси удара на халфа.

В следващите минути разградчани стояха по-добре на терена, но в 22-ата минута Славия успя да открие резултата.

Асен Филипов центрира в наказателното поле при което Гулдан изби топката и тя стигна до Петър Димитров, който с фамозен удар от воле разстреля стража на гостите Урош Голубович.

Изравнителният гол обаче не закъсня и само осем минути по-късно след центриране на Иван Стоянов френският бранител Барт възстанови равенството.

Няколко минути по-късно Миро Иванов направи невероятен пропуск, след като сам в наказателното поле прати топката над вратата.

До края на полувремето не се стигна до повече попадения и резултатът се запази на почивката.

Второто полувреме започна прекрасно за Лудогорец и в 51-ата минута Михаил Александров направи обрата в мача пълен.

Той засече центриране на Шоко и с глава матира Стефано Кунчев.

В 62-ата минута обаче Влади Златинов изравни след истински гол шедьовър. Той стреля директно от фаул, като топката срещна далечната греда и се оплете в мрежата на гостите.

В следващите минути Славия бе по-активният отбор на терена и в 79-ата минута Петър Димитров разкова Голубович с удар от около 30 метра.

Романов можеше да направи резултата 4:2 в последната минута, но направи уникален пропуск.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 3:2
1:0 П. Димитров 22'